Dashuria sot? E veshur më bukur, por e zhveshur nga sinqeriteti

Entela Resuli Dje ishte dita e të dashuruarve. Nuk po i hyj historisë se përse është cilësuar e tillë, por në vendin tonë, vitet e fundit në datën 14 shkurt kanë filluar të bëhen dhurata në emër të dashurisë! Në rrugë sheh çifte krah për krah njëri-tjetrit. Shumë pak burra me lule në dorë  dheVazhdoni leximin “Dashuria sot? E veshur më bukur, por e zhveshur nga sinqeriteti”

Shën Valentini – tregti apo dashuri?

Nga Blerta Haxhiaj Të quash tjetrin jo romantik është një vlerësim paska sipërfaqësor vetëm për faktin se tregon se dita e Shën Valentinit është e komercializuar, ky nuk mund të paragjykohet me parime deterministe. Si dita më kreative dhe fitimprurëse për bizneset e ndryshme – restorante, dyqanet e bizhuterive, pastiçeritë, vendet luksoze ofrojnë shumë shërbimeVazhdoni leximin “Shën Valentini – tregti apo dashuri?”