Emocione dhe supergola, Guindo dhe Deliu i japin suksesin Laçit përballë Teutës

Laçi ka marrë tre pikët sot përballë Teutës në një ndeshje plot emocione në “Egnatia Arena” të mbyllur me shifrat 4-2 për skuadrën kurbinase. Sfida nisi me shumë kujdes nga të dy skuadrat, të cilat evituan rreziqet para portave përkatëse dhe u desh një predhë nga jashtë zone e Aleksit për të hapur serinë eVazhdoni leximin “Emocione dhe supergola, Guindo dhe Deliu i japin suksesin Laçit përballë Teutës”

HISTORIKE/ Laçi kualifikohet në raundin e tretë të Conference League, sfidon gjigantin Europian në turin tjetër

Laçi shkruan historinë dhe së bashku me Teutën janë dy skuadrat e Superligës shqiptare që vijojnë garën në turin e tretë të Conference League. Kurbinasit barazuan mes shumë emocionesh 0-0 në transfertën rumune ndaj Krajovës dhe falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë kalojnë më tej. Fati dhe ndërhyrjes shpëtimtare të Alen Sherrit bënë qëVazhdoni leximin “HISTORIKE/ Laçi kualifikohet në raundin e tretë të Conference League, sfidon gjigantin Europian në turin tjetër”

Laçi-Kamza/ Rexhinaldo dyfishon shifrat, thyhet Kamza

Laçi merr fitoren e radhës duke konsoliduar pozitat e tij në kreun e renditjes, ku mban vendin e tretë. Priti në shtëpi Kamzën, ndaj së cilës kishte edhe një “hak” për të marrë nga faza e parë, ku u mund në këtë stradium nga skuadra e trajnerit Ndreu. Trajneri Mezani ka bërë disa ndryshime, kuVazhdoni leximin “Laçi-Kamza/ Rexhinaldo dyfishon shifrat, thyhet Kamza”

Rexhinaldo fundos Flamurtarin, Laçi merr vendin e tretë

Ka përfunduar ndeshja mes Laçit dhe Flamuratrit, që kishte një rëndësi të veçantë për të dy ekipet. Trajnerët Mezani dhe Duro kanë bërë ndryshime, që nisin nga portat, pasi mungojnë titullarët Selmani dhe Nurkoviç. Laçi luan me Lulajn në qendër të mesfushës, kurse vlonjatët me Hysenin dhe Kamaranë titullarë, ndërsa portën e tyre e mbronVazhdoni leximin “Rexhinaldo fundos Flamurtarin, Laçi merr vendin e tretë”

Përfundon takimi në Laç, ka 4 gola dhe 2 kartona të kuq

  Në ndeshjet e Kupës, ekipi i Laçit triumfoi në të dyja takimet me Luftëtarin, duke kaluar në gjysmëfinale. Megjithatë kur flitet për një ndeshje kampionati, historia ndryshon disi. Në formacionet zyrtare mes Laçit dhe Luftëtarit nuk ka shumë surpriza, teksa vendin e Liçaj të pezulluar në ekipi e Luftëtarit, e merr Toledo. Ndërsa teVazhdoni leximin “Përfundon takimi në Laç, ka 4 gola dhe 2 kartona të kuq”

Partizanit nuk i bën derman as Starova, Laçi i shkakton humbjen e 5-të në kampionat

As afrimi i Sulemjan Starovës në pankinën e të kuqve nuk ka sjellë rezultat për “demat”. Skuadra kryeqytetase është mundur në transfertë ndaj Laçit me rezultatin 1-0. Ishte sulmuesi nga Mozambiku, Rexhinaldo, ishte ai që ndëshkoi Partizanin në fillimin e pjesës së dytë.   MINUTË PAS MINUTE Përfundon takimi, Laçi-Partizani 1-0 90′ Gjyqtari akordon 4Vazhdoni leximin “Partizanit nuk i bën derman as Starova, Laçi i shkakton humbjen e 5-të në kampionat”

Kupa e Shqipërisë/ Laçi 12-0 përballë Sopotit

  Laçi ka shpartalluar me rezultatin 0-12 Sopotin në takimin e parë të Kupës së Shqipërisë të zhvilluar në një prej fushave të Qendrës së Ekipeve Kombëtare në Kamzë. Bardhezinjte e Stavri Nices janë treguar të pamëshirshëm ndaj librazhdasve duke mos reshtur së shënuari. Në sfidën e sotme ka debutuar edhe sulmuesi kongolez Idris MbomboVazhdoni leximin “Kupa e Shqipërisë/ Laçi 12-0 përballë Sopotit”

Qyteti i Laçit ( video )

Qyteti i Laçit është qendër e rrethit të Kurbinit . Në lindje të tij gjenden rrënojat e kështjellës së Sebastes dhe kisha e Shna Ndojit. Në vitin 1902 Shtjefën Gjeçovi çeli shkollën shqipe. Deri në vitin 1959 ishte fshat, por pas kësaj kohe u shndërua në një qendër urbane . U ndërtua Uzina e SuperfofatitVazhdoni leximin “Qyteti i Laçit ( video )”