EURO TOUR – TREVISO OPEN (9-Ball). Eklent Kaçi mbret i Europës në bilardo!

  Eklent Kaçi ka marrë pjesë në Euro Tour-in e radhës në Treviso në Itali dhe rezultati i arritur prej tij është historik, pasi askush nuk e kishte bërë më parë diçka të tillë. I riu laçian e nisi me fitore, teksa fillimisht mposhti Abdullah Malik në Winners 1 Qulifilication. Në raundin tjetër, Winner 2Vazhdoni leximin “EURO TOUR – TREVISO OPEN (9-Ball). Eklent Kaçi mbret i Europës në bilardo!”

Tjetër mrekulli në bilardo, Eklent Kaçi i treti në Botë!

Eklent Kaçi po shkruan me germa të arta historinë e sportit shqiptar të Bilardos. I riu kurbinas mori pjesë në Botërorin e Bilardos në Disiplinën 9-Ball dhe paraqitja e tij ka qenë mbresëlënëse. Kaçi sot ka tifozë në mbarë Botën dhe shumë janë “ngulitur” duke ndjekur paraqitjet e tij dhe kanë festuar jo pak fitore,Vazhdoni leximin “Tjetër mrekulli në bilardo, Eklent Kaçi i treti në Botë!”

Eklent Kaçi,një tjetër histori suksesi që lartëson emrin e Shqipërisë në botë.

Eklent Kaçi, 18-vjeç nga qyteti i Laçit ka triumfuar në finalen e “US Open 8-Ball” duke mundur finlandezin Petri Makkonen në turneun Botëror të Bilardos në New York. Sportisti është një tjetër histori suksesi që lartëson emrin e Shqipërisë në botë. Pas suksesit në SHBA, 18-vjeçari u shpreh se nuk ishte aspak e lehtë. “KamVazhdoni leximin “Eklent Kaçi,një tjetër histori suksesi që lartëson emrin e Shqipërisë në botë.”

Ndeshje maratonë,bilardisti nga Laçi Eklent Kaçi ndalet në gjysmëfinale

Eklent Kaçi nuk ka mundur dot të mbrojë trofeun e marrë pak kohë më parë në World Pool Series, teksa në “WPS 3RD SERIES – RYO RACK CLASSIC CHAMPIONSHIP” është renditur i treti, pasi në gjysmëfinale u mund nga Skaj Uduard me rezultatin 2-1 (6-7, 7-5, 7-5). Amerikani në fund arriti të fitojë turneu qëVazhdoni leximin “Ndeshje maratonë,bilardisti nga Laçi Eklent Kaçi ndalet në gjysmëfinale”