Laçi fiton pa vështirësi, Kukësi pëson humbjen e tretë radhazi.

Laçi ka mposhtur pa shumë vështirësi Kukësin teksa në shtëpinë e tyre shënuan tre herë në portën e verilindorëve ndërsa pësuan vetëm një herë. Kurbinasit e trajnerit Shpëtim Duro shfrytëzuan më së miri rastet e shfaqura dhe gjetën golin e parë falë një ishi të sfidës si Emiliano Musta. Ndërkohë, teksa po pritej që pjesaVazhdoni leximin “Laçi fiton pa vështirësi, Kukësi pëson humbjen e tretë radhazi.”

Duro dhe Mazrekaj mposhtin Partizanin, Laçi e mbyll me fitore këtë vit kalendarik

Laçi ia ka dalë të marrë fitoren në ndeshjen e sotme të Kategorisë Superiore, e fundit për këtë vit kalendarik. Kurbinasit mposhtën në shtëpinë e tyre Partizanin me rezultatin 3-1, teksa sfida nisi me shumë vrull duke qenë se skuadrat shënuan menjëherë brenda 10 minutave të para. Kështu, vendasit shënuan të parët me Harmon, porVazhdoni leximin “Duro dhe Mazrekaj mposhtin Partizanin, Laçi e mbyll me fitore këtë vit kalendarik”

Laçi ia del në limite, Xhixha i shkakton humbjen Vllaznisë së vendit të parë.

Laçi ka marrë fitoren e parë nën drejtimin e trajnerit Shpëtim Duro. Kurbinasve në fakt, iu desh të kishin shumë durim gjatë ndeshjes, pasi goli i vetëm i 90 minutave që vulosi rezultatin erdhi në minutën e 89 nga ana e Xhixhës. Kurbinasit tashmë, ngjiten në renditje duke shkuar në kuotën e 11 pikëve, ndërsaVazhdoni leximin “Laçi ia del në limite, Xhixha i shkakton humbjen Vllaznisë së vendit të parë.”

Laçi humb 0-1 në shtëpi. Tiranën e nderon supergoli i Bathës

Klevis Hima drejtoi Laçin në takimin e sotëm ndaj Tiranës për shkak të mungesës së Stavri Nicës, i cili ka probleme shëndetësore. Bardhezinjtë u mposhtën 0-1 nga bardheblutë, humbje që ka sjellë mërzi te kurbinasit. Zv trajneri i Laçit foli shkurt pas ndeshjes në emisionin “Gol pas goli” për Supersport. “Kemi mërzitje shumë pas kësajVazhdoni leximin “Laçi humb 0-1 në shtëpi. Tiranën e nderon supergoli i Bathës”

Laçi shkelqen ndaj Apolonise. Nica: Problemi ishte te lufta sportive

U duk se do të ishte një tjetër ditë “Jo” për Laçin ndaj Apolonisë, megjithatë për të nxjerrë sa më mirë teknikun Stavri Nica në ndeshjen e parë të tijin në stolin e kurbinasve, mendoi Kirian Nuabueze. Golashënuesi më i mirë i sezonit të kaluar shpërtheu këtë sfidë me një tregolësh, duke përmbysur golin eVazhdoni leximin “Laçi shkelqen ndaj Apolonise. Nica: Problemi ishte te lufta sportive”

Cungu: Mungesat po ndikojnë te Laçi, lojtarët e ardhur të tregojnë veten

Armando Cungu dhe Laçi ende nuk po shijojnë fitoren e parë në kampionat, ndërsa sot madje kanë pësuar disfatën me Kukëisn, një rival në betejën e titullit kampion. Pas ndeshjes, në prononcimin për “Supersport”, Armando Cungu ka pohuar: “Luanim çdo gjë për çdo gjë për të marrë tri pikët aq më tepër ndaj Kukësit. IshtëVazhdoni leximin “Cungu: Mungesat po ndikojnë te Laçi, lojtarët e ardhur të tregojnë veten”

CUNGU “Merituam fitoren”, Partizani është Partizan! Më është bërë makth minuta e fundit

Armando Cungu e pranon edhe vetë se për Laçin ky nuk ka qenë një fillim sezoni ashtu siç pritej apo ishte parashikuar për vetë synimet që i vunë vetes në verë kurbinasit, që ishin ndër më aktivët në merkato, duke afruar jo vetëm sasi, por edhe cilësi lojtarësh, apo duke sakrifikuar në buxhet e dukeVazhdoni leximin “CUNGU “Merituam fitoren”, Partizani është Partizan! Më është bërë makth minuta e fundit”

Duel i zjarrtë por pa gola, Partizani dhe Laçi ndajnë pikët

Partizani ka mbyllur javën e tretë me një barazim 0-0 me Laçin, një nga ekipet më aktive në merkaton e verës dhe që u vu në radhë me kandidatët për titullin kampion. Madje, të kuqtë e Ilir Dajës kanë fituar stabilitet, teksa në tri javë kanë marrë 4 pikë. Janë afër kreut, por pa harruarVazhdoni leximin “Duel i zjarrtë por pa gola, Partizani dhe Laçi ndajnë pikët”

Laçi ndalet në Ballsh, mes tensionesh skuadrat ndahen ne barazim

Bylisi ka marrë një pikë shumë të rëndësishme sot në fushën e vet, pasi ka ndalur një prej skuadrave pretendente për titullin kamapion, Laçin. Në një ndeshje shumë të luftuar e të tensionuar, ekipi i Dovedan e ka barazuar me rezultatin 1-1 ndaj kurbinasve. Ballshiotët arrirtën të kalonin në avantazh me anë të Hadrojt nëVazhdoni leximin “Laçi ndalet në Ballsh, mes tensionesh skuadrat ndahen ne barazim”

Tirana bie në Laç, Me këtë fitore Laçi siguron vendin e tretë dhe eliminatoret e Europa Ligë.

Tirana duket se është ende “e dehur” nga fitimi i titullit javën e shkuar dhe “ra” ndaj Laçit. Kurbinasit arritën të fitojnë me ndihmën e dy golave në pjesën e parë dhe një në fund të ndeshjes, që bënë të pavlefshëm atë të Torasës në fund. Fillimisht gjyqtari akordoi një penallti shumë të dyshimtë, qëVazhdoni leximin “Tirana bie në Laç, Me këtë fitore Laçi siguron vendin e tretë dhe eliminatoret e Europa Ligë.”