Duro: Fitore mes vështirësive, titulli vendoset në ndeshjet direkte .

Laçi edhe pse në një moment të vështirë gjen fitoren pas tri ndeshjeve dhe trajneri Shpëtim Duro falënderon djemtë, sidomos lojtarët e rinj që bën mirë ndaj Bylisit. Ja si e nisi prononcimin e tij në “gol pas goli” trajneri Shpëtim Duro i skuadrës së Laçit që më parë ka drejtuar edhe ballshiotët në elitë…Vazhdoni leximin “Duro: Fitore mes vështirësive, titulli vendoset në ndeshjet direkte .”

Laçi zbret nga “froni” , fitore e artë e Tiranës. Duro: Do luftojmë deri në fund

Laçi nuk ia doli të merrte pikë në ndeshjen e sotme të kampionatit teksa u mposht nga Tirana me rezultatin 1-2. Pas ndeshjes për Supersport, trajneri i kurbinasve, Shpëtim Duro theksoi se të paktën nga kjo sfidë të mos dilnin me humbje, megjithatë ai është optimist duke u shprehur se ekipi është aty në garëVazhdoni leximin “Laçi zbret nga “froni” , fitore e artë e Tiranës. Duro: Do luftojmë deri në fund”

Duro: E kisha frikë këtë ndeshje në Korçë, po të isha 14 pikë para si Vllaznia e kisha dorëzuar skuadrën

Laçi mori tre pikë shumë të rëndësishme në ndeshjen e sotme ndaj Skënderbeun, pikë që i lejojnë ekipit të marrë kryesimin e klasifikimit. Pas ndeshjes, trajneri Shpëtim Duro theksoi se ndeshjen në Korçë e kishte frikë, ndërsa shtoi se nëse ai do të ishte 1 pikë para siç ishte Vllaznia dhe më pas të humbisteVazhdoni leximin “Duro: E kisha frikë këtë ndeshje në Korçë, po të isha 14 pikë para si Vllaznia e kisha dorëzuar skuadrën”

Laçi fiton në transfertë ndaj Skënderbeut, kurbinasit e Duros marrin kryesimin e Superiores

Ekipi i Laçit nuk ka gabuar në këtë ditë të Superiores teksa ka mposhtur në transfertë Skënderbeun. Korçarët ia dolën të qëndronin në lojë në pjesën e parë duke e mbyllur me rrjeta të paprekura, mirëpo në fraksionin e dytë, kualitetet e kurbinasve dolën në pah. Ishte Mentor Mazrekaj ai që zhbllokoi ndeshjen në minutënVazhdoni leximin “Laçi fiton në transfertë ndaj Skënderbeut, kurbinasit e Duros marrin kryesimin e Superiores”

Duro: Laçi po beson te titulli, vetëm Vllaznia mund ta humbasë kreun!

Laçi vazhdon marshimin duke bërë një tjetër hap për t’iu afruar majës së klasifikimit i cili tashmë është vetëm 1 pikë larg. Skuadra e Duros e ka bërë këtë duke mundur 2-1 Kukësin, në një ndeshje që është mbyllur me polemika pasi është vulosur nga një penallti . Fitorja me Kukësin i ka rritur edheVazhdoni leximin “Duro: Laçi po beson te titulli, vetëm Vllaznia mund ta humbasë kreun!”

Laçit i mjafton një gol përballë Kastriotit, kurbinasit presion Vllaznisë

Laçi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në ditën e sotme teksa ka mposhtur minimalisht në shtëpi me rezultatin, 1-0 Kastriotin. Për kurbinasit, vendimtar rezultoi goli i shënuar në pjesën e parë nga ana e mesfushorit Regi Lushkja, i cili me një goditje potente ia doli të mposhtte portierin Isli Hidi. Në pjesën eVazhdoni leximin “Laçit i mjafton një gol përballë Kastriotit, kurbinasit presion Vllaznisë”

Trajneri i LAÇIT pendohet për deklaratën: Vllaznia s’e ka fituar titullin, presidenti Laska është “maniak” i skuadrës… Alen Sherri? Erdhi më kërkoi falje

Laçi ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 në transfertë kundër Vllaznisë, triumf mjaft i rëndësishëm që ka rihapur kampionatin. Pas kësaj sfide, ka folur Shpëtim Duro. Tekniku kryeqytetas arriti të mposhte shkodranët që kishin marrë arratinë në krye të tabelës së klasifikimit. Trajneri i njohur për mikrofonin e Supersport u shpreh i kënaqur meVazhdoni leximin “Trajneri i LAÇIT pendohet për deklaratën: Vllaznia s’e ka fituar titullin, presidenti Laska është “maniak” i skuadrës… Alen Sherri? Erdhi më kërkoi falje”

Fitore spektakolare e Laçit në Shkodër, Shpëtim DURO ul me “këmbë në tokë” Vllazninë

Vllaznia – Laçi 1-2 Vllaznia (3-4-1-2): Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Kruja, Jonuzi, Marku, Isaevski, Imeri, Hoxhaj, Dilaver Trajner: Thomas Brdaric Laçi (3-5-2): Sherri, Malota, Ignjatovic, Obanor, Marku, Shehu, Deliu, Lushkja, Musta, Xhixha, Nwabueze Trajner: Shpëtim Duro Gjyqtar: Kreshnik Cjapi Ndeshja: Një sfidë që nis me ritëm të lartë. Laçi është më kërkues në pjesën e parë, megjithatë 45 minuta nuk mjaftojnë për tëVazhdoni leximin “Fitore spektakolare e Laçit në Shkodër, Shpëtim DURO ul me “këmbë në tokë” Vllazninë”

Laçi mposht Teutën dhe i rrëmben vendin e dytë, ndaj durrsakëve vendos sërish Mazrekaj

Laçi ia ka dalë të marrë suksesin e dytë radhazi, teksa mposhti në shtëpi Teutën me rezultatin minimal 1-0. Ashtu si ndaj Tiranës në javën e kaluar, edhe këtë herë triumfi për të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro u vendos nga këmbët e Mentor Mazrekaj. Fantazisti shfrytëzoi më së miri një gabim të mbrojtjes durrsakeVazhdoni leximin “Laçi mposht Teutën dhe i rrëmben vendin e dytë, ndaj durrsakëve vendos sërish Mazrekaj”

Laçi ja del te mposhte Tiranën në transfertë. Tirana zhytet në krizë.

Laçi ia doli të mposhte Tiranën dhe të rikthehet te rezultatet pozitive. Pas ndeshjes, për Supersport trajneri Shpëtim Duro ka theksuar se Mazrekaj, autori i golit të sotëm është lojtari më i rëndësishëm i skuadrës. Ndërkohë, shtoi se ai personalisht e sheh Vllazninë 99% kampione. Me të gjitha skuadrat që kam drejtuar, me Tiranën bilanciVazhdoni leximin “Laçi ja del te mposhte Tiranën në transfertë. Tirana zhytet në krizë.”