Laçi merr 3 pikë të arta ndaj Vllaznisë, (1-0), në një ndeshje spektakolare, ku nuk mungoi tensioni dhe rastet e shumta për shënim.

Laçi merr 3 pikë të arta ndaj Vllaznisë, (1-0), në një ndeshje spektakolare, ku nuk mungoi tensioni dhe rastet e shumta për shënim. FOTO: F.Hazisllari Goli i Guindos me 11-metërsh në minutën e 65-të, i dhuroi 3 pikë të arta kurbinasve, që nuk i ndahen kryesuesve të Tiranës, duke ngushtuar sërish diferencën në 6 pikë,Vazhdoni leximin Laçi merr 3 pikë të arta ndaj Vllaznisë, (1-0), në një ndeshje spektakolare, ku nuk mungoi tensioni dhe rastet e shumta për shënim.

“Skuadra e madhe di të godasë”, Josa: Kishim portierin në ditë të mirë, ndeshja mund të kishte marrë rrjedhë tjetër

Laçi arriti të triumfonte mes vështirësive ndaj Vllaznisë. Pavarësisht 3 pikëve të marra, trajneri i kurbinasve, Mirel Josa, evidentoi disa pakënaqësi nga ky duel, teksa në prononcimin për “Gol pas Goli”, ai u shpreh: NDESHJA- Skuadra e madhe është ajo që kur ka rezultat di të godasë përsëri kundërshtarin. Kishim përballë një Vllazni që përveç ekuilibratVazhdoni leximin ““Skuadra e madhe di të godasë”, Josa: Kishim portierin në ditë të mirë, ndeshja mund të kishte marrë rrjedhë tjetër”

Emocione dhe supergola, Guindo dhe Deliu i japin suksesin Laçit përballë Teutës

Laçi ka marrë tre pikët sot përballë Teutës në një ndeshje plot emocione në “Egnatia Arena” të mbyllur me shifrat 4-2 për skuadrën kurbinase. Sfida nisi me shumë kujdes nga të dy skuadrat, të cilat evituan rreziqet para portave përkatëse dhe u desh një predhë nga jashtë zone e Aleksit për të hapur serinë eVazhdoni leximin “Emocione dhe supergola, Guindo dhe Deliu i japin suksesin Laçit përballë Teutës”

Laçit i mjafton goli i Lushkjes me penallti. Josa ndal “arratisjen” e Tiranës në krye

Laçit i ka mjaftuar goli i Regi Lushkjes me penallti në minutën e 90′ ndaj Tiranës. Ishte një sfidë ku kryesisht nuk kishte asnjë rast të rrezikshëm, përveç asaj të minutës së 75′, ku bardhezinjtë e Mirel Josës nuk përfituan nga pakujdesia e Visar Bekajt ku grushtoi gabimisht. Më pas në minutën e 86′ kurbinasitVazhdoni leximin “Laçit i mjafton goli i Lushkjes me penallti. Josa ndal “arratisjen” e Tiranës në krye”

Laçi i rikthehet fitoreve, kurbinasit turpërojnë me 5 gola Dinamon

Laçi i rikthehet fitoreve pas 2 ndeshjeve teksa kurbinasit kanë turpëruar me 5 gola në shtëpi Dinamon. Shifrat u hapën në minutën e 6′ me Guindonë ku shmangu dhe portierin Bakaj duke realizuar të parin për bardhezinjtë.ADVERTISEMENT Në pjesën e dytë u rezervuan gjithsej 4 gola të tjerë për Laçin, ku Zarubica shënoi në tëVazhdoni leximin “Laçi i rikthehet fitoreve, kurbinasit turpërojnë me 5 gola Dinamon”

HISTORIKE/ Laçi kualifikohet në raundin e tretë të Conference League, sfidon gjigantin Europian në turin tjetër

Laçi shkruan historinë dhe së bashku me Teutën janë dy skuadrat e Superligës shqiptare që vijojnë garën në turin e tretë të Conference League. Kurbinasit barazuan mes shumë emocionesh 0-0 në transfertën rumune ndaj Krajovës dhe falë fitores 1-0 në ndeshjen e parë kalojnë më tej. Fati dhe ndërhyrjes shpëtimtare të Alen Sherrit bënë qëVazhdoni leximin “HISTORIKE/ Laçi kualifikohet në raundin e tretë të Conference League, sfidon gjigantin Europian në turin tjetër”

Laçi “nderon” Kategorinë Superiore, Teuta për TURP, Vllaznia dorëzohen ndaj qipriotëve (REZULTATET)

Mbrëmje relavitisht për tu harruar për ekipet shqiptare në ndeshjet e vajtjes në Conference League. Me përjashtim të Laçit, që fitoi 1-0 ndaj Universitat Krajovës dhe u afruar me turin e dytë të kompeticionet, Teuta e Vllaznia humbën takimet e tyre të para. Durrsakët shkaktuan surprizën më të madhe të mbrëmjes, teksa u mposht 2-0Vazhdoni leximin “Laçi “nderon” Kategorinë Superiore, Teuta për TURP, Vllaznia dorëzohen ndaj qipriotëve (REZULTATET)”

Laçi perfekt, kurbinasit kualifikohen pas 120 minutash ndaj Podgoricës

Laçi–Podgorica 3-0 (0-1 ndeshja e parë) Stadiumi “Elbasan Arena” Laçi: Sherri, Roganovic, Malota, Ignjatovic, Velija, Lushkja, Shehu, Deliu, Zarubica, Guindo, Mazrekaj. Podgorica: Izevic, Suzuki, Celebic, Dojic, Vukcevic, Jovanovic, Vujovic, Boljevic, Moras, Sentoku, Adrovic. Gjyqtar: Yaroslav Kozyk Komenti minutë pas minute: 114′ GOL!!!! Laçi gjen edhe golin e 3-të, Guindo gjuan, portieri Izevic gabon dhe Prenga përfiton duke eVazhdoni leximin “Laçi perfekt, kurbinasit kualifikohen pas 120 minutash ndaj Podgoricës”

Laçi mund Tiranën, Duro: Jemi në garë për titullin

Një gol nga goditja e këndit i ka dhënë 3-pikët skuadrës së Laçit në kryeqytet, me bardhezinjtë që sfiduan Tiranën në një duel për Europën. Laçi ishte më kërkues, ndërsa Tirana vuajti jo pak edhe mosprezencën që nga fillimi në fushën e lojës të Torasës dhe Kalesë. Ndërkohë që me këtë 3-pikësh, skuadra kubrinase ështëVazhdoni leximin “Laçi mund Tiranën, Duro: Jemi në garë për titullin”

Laçi fiton dhe kërcënon kreun, nuk ka fund kriza e Kukësit.

Laçi u është kthyer përsëri fitoreve, duke u vënë në ndjekje të skuadrave të kreut të renditjes së Superiores. Pas dy barazimesh radhazi, skuadra e Duros ka dalë nga kriza përballë Kukësit, duke fituar 2-0 dhe duke u ngjitur përkohësisht në vendin e tretë në renditje. Dy gola të Lushkjes që në pjesën e parëVazhdoni leximin “Laçi fiton dhe kërcënon kreun, nuk ka fund kriza e Kukësit.”