Kuzhina tradicionale

  Fërgese me melçi   Per 4 persona: 500 gr melci vici(ose pule) 300 gr gjize 1 spec jeshil 1 spec i kuq 1 qepe te madhe 1 domate vaj ulliri kripe,piper.   Pergatitja: Ne nje tigan vejme melcin te zieje pak me uje(shikojeni me sy dhe provojeni kur te zieje),nderkohe qe melcia zihet pergatisimVazhdoni leximin “Kuzhina tradicionale”