Receta e ditëve të ftohta. Si të përgatisni një tavë dheu

Përbërësit: – 500 gr mëlci vici – 1 domate e madhe ose 3 të vogla – vaj ulliri 2 lugë gjelle – 1 spec të kuq – 1 lugë miell – 150 gr gjizë – 2 thelpinj hurdhra – 3-4 gjethe dafine – 1 spec pikant – piper të zi dhe kripë sipas dëshirës Përgatitja:Vazhdoni leximin “Receta e ditëve të ftohta. Si të përgatisni një tavë dheu”

Këto janë 10 gjërat të cilat nuk duhet ti fusni kurrë në mikrovalë

Mikrovala është alternativa më e shpejtë për të gatuar ushqimet. Në fakt detyra e kësaj paisjeje është thjesht ti ngrohë ato, por duket se njerëzit kohët e fundit po e shohin edhe si një mënyrë alternative për të gatuar ushqimet shpejtë. Perveç se duhet të bëjme kujdes që kurrë nuk duhet të fusim asgjë metalike,Vazhdoni leximin “Këto janë 10 gjërat të cilat nuk duhet ti fusni kurrë në mikrovalë”

Jahnia shqiptare, pjata e shijshme e ditëve të ftohta

Është receta e dashur që bashkon të gjitha trevat shqiptare me shijen unike dhe tradicionale të saj. Pa dyshim jahnia shqiptare është ndër pjatat më të shijshme, të cilën amvisat kujdesen ta përgatisin ditëve të ftohta të vjeshtës e dimrit. Dikur ishte pjata e parë me të cilën, nënat dhe gjyshet mirëprisnin miqtë në tryezatVazhdoni leximin “Jahnia shqiptare, pjata e shijshme e ditëve të ftohta”

Tradita e bakllavasë, të presësh Vitin e Ri me ëmbëlsi

E ëmbël dhe shije plotë, me sherbet e arra , bakllavaja pa dyshim është lezeti i tryezës shqiptare të Vitit të Ri. Një traditë e trashëguar brez pas brezi nga nënat e gjyshet shqiptare, kjo ëmbëlsirë vijon të mbetet edhe sot më e preferuara e shqiptarëve dhe sigurisht nuk mungon në asnjë tryezë kur bëhetVazhdoni leximin “Tradita e bakllavasë, të presësh Vitin e Ri me ëmbëlsi”

Bukë e ngrohtë misri me shëllirë nga sofra shqiptare

Shumë e dashur në tryezat tona, si një ndër gatimet më të vjetra, tradicionale shqiptare, buka e misrit mbetet mes ushqimeve më të preferuara ashtu si dikur, edhe sot. Vërtet buka e misrit është një recetë e njohur tipike shqiptare. Shija e saj ndër vite ka magjepsur turistët e huaj që vizitojnë vendin tonë, ngaVazhdoni leximin “Bukë e ngrohtë misri me shëllirë nga sofra shqiptare”

3 kombinime popullore të ushqimeve që na shkatërrojnë shëndetin, por nuk u rezistojmë dot

Studimet e fundit të dietologëve kanë treguar që disa nga kombinimet e shpeshta të ushqimeve mund të jenë të dëmshme për shëndetin madje t’ju bëjnë të ndiheni sëmurë dhe të shfaqin probleme me aparatin tretës. Njihuni me këto kombinime që duhet t’i shmangni. Patate + Mish Kush mund t’i rezistojë një kombinimi të tillë aqVazhdoni leximin “3 kombinime popullore të ushqimeve që na shkatërrojnë shëndetin, por nuk u rezistojmë dot”

Trahanaja, një nga ushqimet më të hershme

Trahanaja është një nga ushqimet më të hershme e që është përdorur pothuajse nga i gjithë Mesdheu lindor. Përdorimi i trahanasë daton që nga trakët, ilirët, romakët, grekët, maqedonasit dhe më vonë është përdorur edhe nga turqit. Ajo është një pjatë tradicionale edhe në kuzhinën shqiptare me bazë brumin, për të cilën duhet punuar qëVazhdoni leximin “Trahanaja, një nga ushqimet më të hershme”

BYREK ME QUMESHT

Byreku është një ushqim tradicional i vendeve të Ballkanit, përfshirë Shqipërinë. Alternativat janë të larmishme: byrek me spinaq, qepë e domate, fasule, gjizë, djathtë, presh, apo qumësht. Të gjitha kanë veçantinë e tyre dhe të gjithë byrekët janë super të shijshëm. Receta e rekomanduar bën fjalë për byrekun me qumësht. Përbërësit e byrekut me qumësht.Vazhdoni leximin “BYREK ME QUMESHT”

10 ushqimet më të shëndetshme

Pa diskutim që natyra është e mbushur me ato që i duhen trupit tonë për të qenë sa më të shëndetshëm. Këto 10 superushqime janë provuar se luftojnë sëmundje dhe na japin më shumë energji. Shtoni këto ushqime në dietën tuaj  për një trup super të shëndetshëm. Limoni: vetëm me një një limon do të merrniVazhdoni leximin “10 ushqimet më të shëndetshme”

Hudhra – Dobitë dhe të këqijat e saj

  • Përveçse rekomandohet në receta të ndryshme gatimi dhe sekrete kulinare, hudhra është një antibiotik i vërtetë natyral, që mund të na japë mjaft të mira dhe përfitime, si ushqyese ashtu edhe mjekësore. Hudhra- Armike e baktereve! Të mirat e spikatura antibiotike të hudhrës, e cila i përket familjes së liliaceve, e bëjnë njëVazhdoni leximin “Hudhra – Dobitë dhe të këqijat e saj”