Laçi “nderon” Kategorinë Superiore, Teuta për TURP, Vllaznia dorëzohen ndaj qipriotëve (REZULTATET)

Mbrëmje relavitisht për tu harruar për ekipet shqiptare në ndeshjet e vajtjes në Conference League.

Me përjashtim të Laçit, që fitoi 1-0 ndaj Universitat Krajovës dhe u afruar me turin e dytë të kompeticionet, Teuta e Vllaznia humbën takimet e tyre të para.

Durrsakët shkaktuan surprizën më të madhe të mbrëmjes, teksa u mposht 2-0 brenda në “Niko Dovana” nga një skuadër modeste si Inter Eskaldes. Andorianët ishin dukshëm inferiorë ndaj ekipit të Edi Martinit, të cilit i duhet të shpik diçka për të bërë mrekullinë në ndeshjen e kthimit në Andorra.

Vllaznia u mposht 1-0 ndaj AEL Limmasol në Qipro pas një goli të shënuar në fundin e pjesës së parë nga Scepovic. Shkodranët do të tentojnë përmbysjen në ndeshjen që do luhet javën e ardhshme në “Loro Borici’.

Lajmi më i mirë i mbrëmjes erdhi nga Laçi, aty ku kurbinasit fituan minimalisht 1-0 ndaj Universitet Krajovës. Goli i Zarubica i mjaftoi bardhezinjve për të marrë një fitore dhe ‘prekin’ me dorë kalimin në turin e tretë të Conference League.

Rezultatet finale:

Teuta – Inter D’ Escaldes 0-2 (Soldevila 37′ 56′)

AEL Limmasol – Vllaznia 1-0 (Scepovic 47′)  

Laçi – Univ. Craiova  1-0 (Zarubica 36′)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: