Laçi perfekt, kurbinasit kualifikohen pas 120 minutash ndaj Podgoricës

LaçiPodgorica 3-0 (0-1 ndeshja e parë)

Stadiumi “Elbasan Arena”

Laçi: Sherri, Roganovic, Malota, Ignjatovic, Velija, Lushkja, Shehu, Deliu, Zarubica, Guindo, Mazrekaj.

Podgorica: Izevic, Suzuki, Celebic, Dojic, Vukcevic, Jovanovic, Vujovic, Boljevic, Moras, Sentoku, Adrovic.

Gjyqtar: Yaroslav Kozyk

Komenti minutë pas minute:

114′ GOL!!!! Laçi gjen edhe golin e 3-të, Guindo gjuan, portieri Izevic gabon dhe Prenga përfiton duke e dërguar topin në rrjetë.

106′ Starton shtesa e dytë.

105′ Mbyllet shtesa e parë në Elbasan.

92′ GOL!!!! Laçi gjen më fund golin e dytë, aksion i bukur nga kurbinasit me Lushkja që mposht portierin e Podgoricës.

91′ Nis shtesa e parë.

90′ Mbyllet ndeshja, Laç dhe Podgorica shkojnë në shtesë për të përcaktuar fituesin pasi dy ndeshjet janë mbyllur në barazim 1-1

82′ Tjetër rast për Laçin, Guindo ndalet nga Izevic.

67′ Laçi pranë golit të dytë, Deliu gjuan, por topin kalon ngjitur me shtyllën.

60′ GOL!!!! “Thyet” Podgorica, Deliu gjuan saktë brenda zonës dhe dhe e dërgon topin në rrjetë.

58′ Provon Mazrekaj nga goditja e dënimit, topi ndalet në murin mbrojtës.

46′ Nis pjesa e dytë Laçi-Podgorica.

45+2′ Mbyllet pjesa e parë, Laçi dominon, por shtylla dhe portieri i Podgoricës i mohojnë golin.

41′ Izevic i pakalueshëm, portieri 18-vjeçar i Podgoricës ndal sërish Mazrekajn dhe Laçin.

38′ Akison model i Laçit, e pabesueshme ç’humbet Guindo, sulmuesi i vetëm me portierin gjuan jashtë.

31′ I pafat Laçi, Izevic dhe shtylla i mohojnë sërish golin kurbinasve

18′ Kundërsulm i Podgoricës, Sherri bën mrekullinë duke evituar një gol të sigurt.

15′ Sërish pranë golit Laçui, Zarubica gjuan me kokë, por largon sërish portieri.

8′ Aksioni i parë i rrezikshëm i Laçit, Deliu tenton nga distanca, por ndalet nga Izevic.

1′ Starton ndeshja, topi i parë shkelmohet nga Podgorica.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: