Duro: Fitore mes vështirësive, titulli vendoset në ndeshjet direkte .

Laçi edhe pse në një moment të vështirë gjen fitoren pas tri ndeshjeve dhe trajneri Shpëtim Duro falënderon djemtë, sidomos lojtarët e rinj që bën mirë ndaj Bylisit. Ja si e nisi prononcimin e tij në “gol pas goli” trajneri Shpëtim Duro i skuadrës së Laçit që më parë ka drejtuar edhe ballshiotët në elitë… “Ja qenë një periudhë shumë e vështirë prej disa ndeshjeve, e shoqëruar me reuzlatte negative e probleme sa i përket kontingjentit. Ishte fitore që ndikon shumë pozitivisht në aspektin psikologjik, aq më shumë që fituam me një skuadër kur sot na mungonin rreth 70% e lojtarëve”.

“Të rinjtë janë lojtarë që janë stërvitur me ne, luajnë me U-21, i kam ndjekur ndeshjet e tyre edhe në atë kampionat, nuk është rastësi. Janë lojtarë që premtojnë shumë për të ardhmen. Iu dha mundësia dhe më bëhet qejfi që justifikuan praninë e tyre.”

“E para fituam dhe gjatë ndeshjes skuadra tregoi grintë gjatë 90 minutave. Sa i përket vazhdimësisë, çdo gjë është në dorën tonë, çdo ndeshje duhet luajtur e fituar, varet si dalin edhe kundërshtarët tanë. Them se do të jetë luftë e hapur, por të gjitha ndeshjet i kemi marrë me shpirt gare e drejtësi në futboll”.

“Nuabueze normalisht e kam thënë pothuajse nuk e kam pasur prezent, është shoqëruar me situata të ndryshme. Edhe veprmi i Obanor nuk ishte i pranueshëm. Është një nga lojtarët pozitiv, por si duket situata, tensioni, ishim të ngarkuar shumë, ka edhe ato ndikimet e veta patjetër”.

“E kam thënë që të tre lojtarëst e mesfushë s’janë cilësorë, por Deliu ka një stabilitet të jashtëzakonshëm në të gjitha ndeshjet, dy të tjerët kanë oshilacione, ky jep kontribut 100% dhe ka nivel shumë pozitiv në të gjithë ndeshjet. Luan në të gjithë sektorët, është futbollist që në çdo skuadër është i padiskutueshëm është lojtar trajneri.”

“Çdo ndeshje është shumë e rëndësishme në këto moment. Me Kastriotin është e rëndësishme, do të jetë ndeshje e vështirë, kushtëzohem nga afrimet, do të kemi pastaj dy përballje direkte me Partizanin e Kukësin. Sidomos me Partizanin, nëse dalim pozitivisht me Kastriotin, me kundërshtar direkt do të zgjidhet. Për të gjithë do të jenë të rëndishem përballjet direkte”, – tha Duro pas ndeshjes me Bylisin në Laç.

/Vipsport.al/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: