Laçi fiton në transfertë ndaj Skënderbeut, kurbinasit e Duros marrin kryesimin e Superiores

Ekipi i Laçit nuk ka gabuar në këtë ditë të Superiores teksa ka mposhtur në transfertë Skënderbeun. Korçarët ia dolën të qëndronin në lojë në pjesën e parë duke e mbyllur me rrjeta të paprekura, mirëpo në fraksionin e dytë, kualitetet e kurbinasve dolën në pah.

Ishte Mentor Mazrekaj ai që zhbllokoi ndeshjen në minutën e 57, teksa shënoi nga një goditje dënimi duke përfituar edhe nga një devijim i vendasve.

Ndërkohë, për të siguruar tre pikët, mendoi Julian Shehu në minutën e 75. Kështu, pas këtij takimi Laçi ngjitet në kuotën e 44 pikëve dhe merr kryesimin me tre pikë më shumë se Vllaznia e Partizani. Sakaq, mbetet në vend të fundit dhe në një pozicion të vështirë Skënderbeu, me vetëm 16 pikë në llogari. /VipSport.al/

Skënderbeu-Laçi 0-2
Shënues: 57′ Mazrekaj, 75’Shehu

Formacionet zyrtare:

Skënderbeu: Dajsinani, Meksi, Dumfour, Vitija, Bajrami, Sadriu, Taipi, Zhan Viktor, Dovouna, Mara, Mensah
Trajner: Migen Memelli

Laçi: Sali, Selmani, Malota, Obanor, Marku, Deliu, Shehu, Lushkja, Musta, Mazrekaj, Harmon
Trajner: Shpëtim Duro

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: