Duro: Laçi po beson te titulli, vetëm Vllaznia mund ta humbasë kreun!

Laçi vazhdon marshimin duke bërë një tjetër hap për t’iu afruar majës së klasifikimit i cili tashmë është vetëm 1 pikë larg. Skuadra e Duros e ka bërë këtë duke mundur 2-1 Kukësin, në një ndeshje që është mbyllur me polemika pasi është vulosur nga një penallti .

Fitorja me Kukësin i ka rritur edhe më shumë besimin skuadrës së Laçit, ndërsa pas ndeshjes në “Gol pas goli”, trajneri Shpëtim Duro ka pohuar: “E kam thënë para ndeshjes, që kemi pasur përballje të vështirë, se Kukësi pavarësisht pozicionit ka lojtarë cilësorë, ishim jashtë fushe dhe në transfetë, në këtë moment fitorja ishte e rëndësishme. Skuadra e meritoi fitoren, ishte skuadra më e mirë në fushë dhe patjetër jam i kënaqur me këtë fitore. Këtë kampionat mund ta humbte vetëm Vllaznia me atë disferencë pikësh. Por e dini që ajo periudhë me barazimin e humbje, rezultatet kanë qenë negative, kanë gabuar shuëm. Por do të jetë në katërshen që do të luftojë për titull në vazhdimësi deri në fund”.

“Nuk kam qenë në pozita të barabarta me trajnerët që kanë qenë për titull, E kam nisur me 10 pikë minus dhe jemi në këtë situatë, kam krijuar bindje te skuadra jonë se jemi skuadra më e mirë në këto 3-4 skuadrat e para dhe këtë e kanë treguar rezultatet positive. Ndaj do të luftojmëpër titull dhe për kupë. Përballjet janë në bilanc pozitiv”.

“Në pjesën e parë duhej ta kishim mbyllur ndeshjen e gjithçka do të ishte më e lehtë se rezultati 1-0, asnjëherë nuk të jep qetësi, na mungojnë lojtarë kryesorë, edhe sot nuk aktivizova Mazrekajn se nuk është 100% e nuk është nevoja ta aktivizoja”.

“Skënderbeu bëri histori por ishte e vështirë të shpallej kampionë për herë të parë. Por pastaj iu bë autostradë e fitoi personalitetin. Skënderbeu kishte një periudhë të gjatë që ishte në nivele të ulëta. Shpallja e titullit kampion i hapi rrugë. Por Laçi ka një hap para se ka qenë gjithmonë në pjesën e sipërme të tabelës në 10 vitet e fundit, por titulli është pak më i rëndë si peshë. Por kemi krijuar bindje me skuadrën dhe ato po besojnë”,-tha Duro në fund të ndeshjes së fituar me Kukësin.

/Vipsport.al/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: