Laçit i mjafton një gol përballë Kastriotit, kurbinasit presion Vllaznisë

Laçi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në ditën e sotme teksa ka mposhtur minimalisht në shtëpi me rezultatin, 1-0 Kastriotin. Për kurbinasit, vendimtar rezultoi goli i shënuar në pjesën e parë nga ana e mesfushorit Regi Lushkja, i cili me një goditje potente ia doli të mposhtte portierin Isli Hidi.

Në pjesën e mbetur të sfidës, të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro ditën shumë mirë të menaxhonin rezultatin dhe në fund dolën me kokën lart nga takimi.

Tashmë, Laçi është katër pikë larg Vllaznisë kryesuese ndërsa nga ana tjetër, krutanët pësojnë disfatën e dytë radhazi, megjithatë mbeten në vendin e shtatë.

Laçi-Kastrioti 1-0
Shënues: 32’Lushkja

Formacionet zyrtare:

Laçi: Sherri, Selmani, Ignjatoviç, Obanor, Marku, Deliu, Shehu, Lushkja, Musta, Mazrekaj, Harmon Trajner: Shpëtim Duro

Kastrioti: Hidi, Neziri, Bojom, Çela, Rami, Nuriu, Mehmeti, Moraesh, Bardhi, Prodani, Devid
Trajner: Ramazan Ndreu

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: