Fajdet që rrënuan biznesin!

Nga Elton Laska Kush ka udhëtuar me makinë nga Tirana në drejtim të Lezhës i ka rënë në sy se sapo hyn në autostradë nga Thumana, me dhjetëra kapanone, restorante apo karburante janë të mbyllur, e disa edhe të sekuestruar ose nga bankat ose nga “atoritete private”. Këto janë biznese të falimentuara si pasojë eVazhdoni leximin “Fajdet që rrënuan biznesin!”

Laçit i mjafton një gol përballë Kastriotit, kurbinasit presion Vllaznisë

Laçi ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në ditën e sotme teksa ka mposhtur minimalisht në shtëpi me rezultatin, 1-0 Kastriotin. Për kurbinasit, vendimtar rezultoi goli i shënuar në pjesën e parë nga ana e mesfushorit Regi Lushkja, i cili me një goditje potente ia doli të mposhtte portierin Isli Hidi. Në pjesën eVazhdoni leximin “Laçit i mjafton një gol përballë Kastriotit, kurbinasit presion Vllaznisë”

KRITERET QË DUHET TË PLOTËSOJË NJË DEPUTET KURBINAS.

Te gjithe miqte dhe vizitoret e faqes dhe portalit KURBINI e njohin mire misionin e shenjte per mbrojtjen e trashegimise historike e kulturore te krahines gje qe mund te shihet mjaft qarte ne postimet e saj pergjate ketyre 9 viteve. Nuk kemi dashur e nuk merremi me politike, por ka ardhur nje moment kur nukVazhdoni leximin “KRITERET QË DUHET TË PLOTËSOJË NJË DEPUTET KURBINAS.”

Nevoja e një vettingu edhe në sistemin e shëndetësisë

Nga Mentor Kikia Përgjimi për llogari të një hetimi ndaj një gjykatëseje në Krujë, zbuloi rastësisht edhe emrin e një mjeku që i kishte marrë para një sekretareje të gjykatës për ti kuruar nënën. Përgjimi i çoi prokurorët në shtëpinë e mjekut, ku gjetën dhe sekuestruan mbi 350 mijë Euro. Bëhet fjalë për një emërVazhdoni leximin “Nevoja e një vettingu edhe në sistemin e shëndetësisë”

SPAK zbulon korrupsionin në QSUT/ Në shtëpinë e zyrën e mjekut gjenden 250 mijë euro e 16 milionë lekë

  Në shtëpinë e zyrën e mjekut të arrestuar, Edvin Prifti me detyrë kardiokirurg në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” janë gjetur në total 250 mijë euro dhe 130 milionë lekë. Ndaj tij është vendosur mesa “Pezullim nga detyra” për veprën penale “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Mësohet se mjeku është kapurVazhdoni leximin “SPAK zbulon korrupsionin në QSUT/ Në shtëpinë e zyrën e mjekut gjenden 250 mijë euro e 16 milionë lekë”

Izolohet Shqipëria nga nesër/ Ndryshon orari policor, Komiteti merr vendimin dhe për shkollat

Komiteti i Ekspertëve dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, kanë bërë të ditur se prej ditës së nesërme, 11 shkurt deri më 25 shkurt, Shqipëria do të mbyllet në ora 20:00 deri në 06:00 të mëngjesit. Gjatë kësaj kohe, do ndalohet qarkullimi i qytetarëve, vetëm në raste emergjence dhe shërbimet delivery do punojnë, restorantet dheVazhdoni leximin “Izolohet Shqipëria nga nesër/ Ndryshon orari policor, Komiteti merr vendimin dhe për shkollat”

SHPELLA E SHKEMBIT TE BARDHE GJOREM dhe Pjesa perëndimore e Kurbinit

Nga Dede Margjoni Ana perëndimore,zona bregfushoree Kurbinit është e diellzuar, ka fusha pjellore që rrethohen nga trë lumenj, kullota të mira dhe një pjese e saj laget nga Deti Adriatik.Nëpermjet luginave të Drinit, Fanit dhe Matit, kjo anë ishtë e vetmja rrugë natyrore që lidhte bregun adriatikas, më veriun dhe lindjen jo vetem të territoritVazhdoni leximin “SHPELLA E SHKEMBIT TE BARDHE GJOREM dhe Pjesa perëndimore e Kurbinit”

Urbanisti ngre alarmin! Rasti i rehabilitimit të kanalit në Laç, kompanitë shqiptare punojnë pa masa sigurie!

Nga Medi Gazi Në një shkrim timin, përpara disa ditësh që titullohej “Astirizimi urban”, trajtoja nisjen e punimeve për ndërtimin e një pallati 8 katesh, me leje ndërtimi, të firmosur nga kryetari aktual i bashkisë së kryeqytetit. Bëhet fjalë diku në hyrje të kësaj zone në një bllok banimi të krijuar me 5 pallate 12Vazhdoni leximin “Urbanisti ngre alarmin! Rasti i rehabilitimit të kanalit në Laç, kompanitë shqiptare punojnë pa masa sigurie!”

Trajneri i LAÇIT pendohet për deklaratën: Vllaznia s’e ka fituar titullin, presidenti Laska është “maniak” i skuadrës… Alen Sherri? Erdhi më kërkoi falje

Laçi ka arritur të fitojë me rezultatin 2-1 në transfertë kundër Vllaznisë, triumf mjaft i rëndësishëm që ka rihapur kampionatin. Pas kësaj sfide, ka folur Shpëtim Duro. Tekniku kryeqytetas arriti të mposhte shkodranët që kishin marrë arratinë në krye të tabelës së klasifikimit. Trajneri i njohur për mikrofonin e Supersport u shpreh i kënaqur meVazhdoni leximin “Trajneri i LAÇIT pendohet për deklaratën: Vllaznia s’e ka fituar titullin, presidenti Laska është “maniak” i skuadrës… Alen Sherri? Erdhi më kërkoi falje”

Fitore spektakolare e Laçit në Shkodër, Shpëtim DURO ul me “këmbë në tokë” Vllazninë

Vllaznia – Laçi 1-2 Vllaznia (3-4-1-2): Zogovic, Gurishta, Adili, Imami, Kruja, Jonuzi, Marku, Isaevski, Imeri, Hoxhaj, Dilaver Trajner: Thomas Brdaric Laçi (3-5-2): Sherri, Malota, Ignjatovic, Obanor, Marku, Shehu, Deliu, Lushkja, Musta, Xhixha, Nwabueze Trajner: Shpëtim Duro Gjyqtar: Kreshnik Cjapi Ndeshja: Një sfidë që nis me ritëm të lartë. Laçi është më kërkues në pjesën e parë, megjithatë 45 minuta nuk mjaftojnë për tëVazhdoni leximin “Fitore spektakolare e Laçit në Shkodër, Shpëtim DURO ul me “këmbë në tokë” Vllazninë”