Laçi mposht Teutën dhe i rrëmben vendin e dytë, ndaj durrsakëve vendos sërish Mazrekaj

Laçi ia ka dalë të marrë suksesin e dytë radhazi, teksa mposhti në shtëpi Teutën me rezultatin minimal 1-0. Ashtu si ndaj Tiranës në javën e kaluar, edhe këtë herë triumfi për të besuarit e trajnerit Shpëtim Duro u vendos nga këmbët e Mentor Mazrekaj.

Fantazisti shfrytëzoi më së miri një gabim të mbrojtjes durrsake dhe nuk e pati të vështirë për të mposhtur portierin Stivi Frashëri. Ndërkaq, në fraksionin e dytë, Laçi mund të shënonte edhe golin e sigurisë, por nga pika e bardhë e penalltisë, Kirian Nuabueze u “hipnotizua” nga Frashëri që reagoi mirë duke mbajtur të tijtë në lojë.

Megjithatë, pavarësisht përpjekjeve, Teuta nuk ia doli të ndryshonte fatet e takimit duke u mposhtur. Pas kësaj ndeshje, Laçi barazon Teutën me 27 pikë në klasifikim, por duke i marrë atyre momentalisht vendin e dytë. /Vipsport.al/

Laçi-Teuta 1-0
Shënues: 35′ Mazrekaj

Formacionet zyrtare:

Laçi: Sherri; Selmani, Ignjatoviç, Obanor; Rapo, Deliu, Lushkja, Musta; Nuabueze, Mazrekaj
Trajner: Shpëtim Duro

Teuta: Frashëri; Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuro; Aleksi, Karabeci; E. Vila, Avdyli, Bregu; Krasniqi
Trajner: Edi Martini

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: