Laçi ja del te mposhte Tiranën në transfertë. Tirana zhytet në krizë.

Laçi ia doli të mposhte Tiranën dhe të rikthehet te rezultatet pozitive. Pas ndeshjes, për Supersport trajneri Shpëtim Duro ka theksuar se Mazrekaj, autori i golit të sotëm është lojtari më i rëndësishëm i skuadrës. Ndërkohë, shtoi se ai personalisht e sheh Vllazninë 99% kampione.

Me të gjitha skuadrat që kam drejtuar, me Tiranën bilanci ka qenë pozitiv.
Mazrekaj jo vetëm se shënoi por e kam thënë se është më mirë fizikisht se kur drejtoja Partizanin. E keni parë që në çdo ndeshje , nuk ka diskutim që kur ka topin, ekipi lirohet totalisht, është aktualisht lojtari më i rëndishëm i skuadërs tonë, sa i përket Nuabueze, është sot ndeshja e dytë me mua. Nuk është e lehtë të mungojë sulmuesi kryesor. Ishte në dyshim prezenca e tij, por me atë terren shumë të vështirë, jam shumë , shumë i kënaqur me Nuabuezen.

Nuk jam shumë i kënaqur se mëria ime vazhdon pas pikëve të lëna me Apoloninë dhe Skënderbeun, nuk rikuperohet plotëisht, por ishte reagim ndaj një skuadre si Tirana. Nuk e kam diskutuar, por me Apoloninë ishte vendimta arbitri. Me Skënderbeun jemi goditur në një momemnt të vetëm edhe pse luajtëm mirë. E rëndëishsme është që skuadra reagoi, më kënaq loja. Nuk pësuam gol, arritëm të shënojmë, por është e vëertetë që nuk arritëm të mbyllim lojën. Në çdo aksion kemi pasur shumë raste. Në pushim skuadra ishte e bindur që do të shënojë, ashtu ndodhi në pjesën e dytë, përtej aftësive individuale të Mentorit, kemi patur jashtëzakonisht shumë situata para portës së kundërshtarit.

Ato pikë të humbura nuk rikuperohen; Edhe pse jam i lumtur për fitoren ndaj Tiranës ato pikë nuk janë të rikupereushme. Unë e kam marrë skuadrën pranë fundit, patëm situatë pozitive dhe ishim në vend të dytë, por nuk duhej të gabonim. Do të luftojmë deri në fund, them se Vllaznia është e vështirë për t’u rikuperuar. Jo vetëm nga Laçi, as nga partizani, as nga Teuta, se skuadrat nuk kanë stofin të arrijnë. Ndaj unë e shoh Vllazninë 99% kampione.Ky është mendimi im, pyeteni presidentin vetë”, u shpreh Duro.

/VipSport.al/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: