Telegrafikisht

24/11/2020

Bilanc i ZI në Shqipëri! 19 viktima dhe 735 raste të reja brenda 24 orëve në vend, 7 pacientë po luftojnë me vdekjen në intubim, shkon në 735 numri i jetëve të humbura

TIRANË– 735 viktima, 16.899 të sëmurë aktivë dhe 16.666 pacientë të shëruar. Ky është bilanci i Covid-19 në Shqipëri, që nga fillimi i pandemisë. Ministria e Shëndetësisë gjatë përditësimit të të dhënave për Covid-19, bëri me dije se sërish është shënuar një rekord viktimash në Shqipëri, 19 viktima! 7 qytetar nga Tirana, 2 qytetare nga Elbasani, 2 qytetar nga [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Itali/ Miloti, artisti shqiptar që po lë “gjurmë” ndërkombëtare me çelësin e tij

Artisti italo-shqiptar Alfred Mirashi, i njohur me emrin e artit Milot, do të jetë pjesë e ekspozitës së parë të Bienales Ndërkombëtare të Jinan, në provincën e Shandong, Kinë. Ekspozita do të inaugurohet në 12 Dhjetor 2020 dhe do të qëndrojë e hapur deri më 31 Mars 2021, duke ofruar për publikun, në dhomat e Muzeut të Artit Shandong dhe Muzeut të Artit Jinan, punimet e [ Lexo më shumë...]

0 Comments