Zjarri i madh përfshin kurorën e gjelbër të Milotit, rrezikohen disa banesa

Zjarr-ne-Kurbin
Siç shihet dhe nga foto, zjarri është shumë afër banesave dhe i rrezikon ato. Mësohet se për shuarjen flakëve janë angazhuar banorët e banesave që janë aty pranë, por dhe forca zjarrfikëse.

KURBIN- Një zjarr i madh ka përfshirë sot kodrat e gjelbërta në qytetin e Milotit. Sipas informacioneve, zjarri i ndihmuar dhe nga era është përphapur me shpejtësi dhe është afruar shumë zonës së banuar.

Siç shihet dhe në video, zjarri është shumë afër banesave dhe i rrezikon ato. Mësohet se për shuarjen flakëve janë angazhuar banorët e banesave që janë aty pranë, por dhe forca zjarrfikëse.

Pas njoftimin për ngjajren në zonë ndodhet dhe Shërbimi Pyjor, i cili po punon për vënien e fjakëve në kontroll, por puna është vështirësuar për shkak të terrenit të vëshitrë.

Zjarri në Milot, është një nga vatrat e shumta që kanë djekur masive pyjore në vend. Në shumë kodra e male këtë verë janë djegur hektarë të tërë me pyje, por të paktë kanë qenë ata që janë arrestuar për zjarrvënenien e qëllimshme.

(A.B. Dosja.al)

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: