3 gola për 3 pikë, Laçi dominon në Ballsh ndaj Bylisit duke siguruar vendin e trete.

Laçi ka mposhtur Bylisin me rezultatin 0-3 në sfidën e vlefshme për javën e 34-t të Kategorisë Superiore. Një fitore tepër e rëndësishme kjo për kurbinasit e Armando Cungut, për sa i përket objektivit Europë. Ishte Nuabueze heroi i bardhezinjve në këtë takim, i cili realizoi dopietë, ndërkohë që golin tjetër e realizoi Rapo. MeVazhdoni leximin “3 gola për 3 pikë, Laçi dominon në Ballsh ndaj Bylisit duke siguruar vendin e trete.”

Zjarri i madh përfshin kurorën e gjelbër të Milotit, rrezikohen disa banesa

Siç shihet dhe nga foto, zjarri është shumë afër banesave dhe i rrezikon ato. Mësohet se për shuarjen flakëve janë angazhuar banorët e banesave që janë aty pranë, por dhe forca zjarrfikëse. KURBIN- Një zjarr i madh ka përfshirë sot kodrat e gjelbërta në qytetin e Milotit. Sipas informacioneve, zjarri i ndihmuar dhe nga era ështëVazhdoni leximin “Zjarri i madh përfshin kurorën e gjelbër të Milotit, rrezikohen disa banesa”