Telegrafikisht

Korrik 2020

Tirana bie në Laç, Me këtë fitore Laçi siguron vendin e tretë dhe eliminatoret e Europa Ligë.

Tirana duket se është ende “e dehur” nga fitimi i titullit javën e shkuar dhe “ra” ndaj Laçit. Kurbinasit arritën të fitojnë me ndihmën e dy golave në pjesën e parë dhe një në fund të ndeshjes, që bënë të pavlefshëm atë të Torasës në fund. Fillimisht gjyqtari akordoi një penallti shumë të dyshimtë, që kte ktheu në gol Nuabueze, pas përsëristjes së [ Lexo më shumë...]

0 Comments

3 gola për 3 pikë, Laçi dominon në Ballsh ndaj Bylisit duke siguruar vendin e trete.

Laçi ka mposhtur Bylisin me rezultatin 0-3 në sfidën e vlefshme për javën e 34-t të Kategorisë Superiore. Një fitore tepër e rëndësishme kjo për kurbinasit e Armando Cungut, për sa i përket objektivit Europë. Ishte Nuabueze heroi i bardhezinjve në këtë takim, i cili realizoi dopietë, ndërkohë që golin tjetër e realizoi Rapo. Me këtë triumf kurbinasit u ngjitën në [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Zjarri i madh përfshin kurorën e gjelbër të Milotit, rrezikohen disa banesa

Siç shihet dhe nga foto, zjarri është shumë afër banesave dhe i rrezikon ato. Mësohet se për shuarjen flakëve janë angazhuar banorët e banesave që janë aty pranë, por dhe forca zjarrfikëse. KURBIN- Një zjarr i madh ka përfshirë sot kodrat e gjelbërta në qytetin e Milotit. Sipas informacioneve, zjarri i ndihmuar dhe nga era është përphapur me shpejtësi dhe është afruar [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Laçi bën detyrën përballë Luftëtarit, një hap më shumë drejt Europës

Laçi ka bërë atë që i kërkohej sot përballë Luftëtarit, duke fituar 3-1 dhe duke hedhur një tjetër hap të sigurt drejt pjesëmarrjes në Europë në edicionin e ardhshëm. Kurbinasit kanë fituar 3-1 dhe tani e shohin veten në vendin e tretë përkohësisht, por edhe 6 pikë larg Partizanit që e shohin si rivalin kryesor në luftën për këtë pozicion. Gjithçka u bë e thjeshtë [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Ana e panjohur e Dëshmitarëve të Jehovait

Nga Jeta Dedja Ju kanë trokitur ndonjëherë në derë Dëshmitarë të Jehovait? Disave po. Përshtypja e parë, nisur prej pamjes së jashtme mund të ketë qenë pozitive. Njerëz të veshur mirë, të sjellshëm, me buzëqeshje, me revistat në duar, të printuara këndshëm me ngjyra. E më pas sjellja këmbëngulëse për të predikuar e për të ardhur sërish një ditë tjetër në [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Laçi mund me vështirësi Flamurtarin dhe vazhdon këmbënguljen për një vend në kupat e Europes

Laçi ka arritur të fitojë me shumë vështirësi në shtëpi ndaj Flamurtarit. Vlonjatët kanë luajtur fort dhe i kanë krijuar vështirësi të mëdha vendasve. Ndeshja ka nisur keq për miqtë, pasi në minutën e 22-të braziliani Oliveira u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje të rëndë në mesfushë. Pas kësaj, u mendua se Laçi do të dominonte, por nuk ka ndodhur kështu, [ Lexo më shumë...]

0 Comments