Telegrafikisht

Stop – Sjellin pajisje ne spitalin e Lacit e bllokohen ne dogane! (10 janar 2020)

Tërmeti i 26 nëntorit bëri, që aktivistët e Shoqatës “Liria” në Suedi, të ngarkonin 2 trajlera me ndihma në ushqime, veshmbathje, dhe mjete spitalore.Por Xhaferr Latifi, një anëtar i shoqatës thotë, se prej 5 ditësh janë bllokuar në Doganën e Vorës me ngarkesën e ndihmave për spitalin e Lacit. Nga Dogana e Morinës, i kanë transferuar këtu dhe një sasi ngarkese e tërhoqi spitali i Durrësit, ndërsa pjesa tjetër pret t’i shkojë spitalit të Lacit. Aranit Malaj tregon, se deri tani kanë djegur 3 bilet, pasi nuk munden të mbarojnë punë e të kthehen atje, ku jetojnë.Emisioni “Stop” ndërhyrn, për të kuptuar, ku qëndron problemi e për ta zgjidhur atë. Drejtori i Doganës Vorë, Skerdi Ramaj, shprehet, se pagesa nga Spitali i Lacit, nuk ka kaluar, pasi është bërë 4 herë gabim. Për këtë situatë vemë në dijeni Ministrinë e Shëndetësisë dhe vetëm pas komunikimit dhe ndërhyrjes së ministres Ogerta Manastirliu, situata u zhbllokua dhe pajisjet u morën në dorëzim nga spitali i traumës e më pas nga spitali i Lacit.

Publicitet

kontakt : kurbinalbania@hotmail.com

1 Comment on Stop – Sjellin pajisje ne spitalin e Lacit e bllokohen ne dogane! (10 janar 2020)

  1. Se ndimat Jane per Lacin qa hynte Durresi e spitali i Traumes … ja pse ma del qe pagoda eshte bere Gabim se kane dashur ti vidhnin

    Pëlqejeni

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: