Telegrafikisht

Shtator 2019

Familja Kurti kerkon Drejtesi për Të Lumin, Dom Shtjefen Kurti!

Deklaratë Për Shtyp! Familja Kurti kerkon Drejtesi për Të Lumin, Dom Shtjefen Kurti! Në Proces – Verbalin zyrtar që mban daten 29 Shtator 1971, “Mbi ekzekutimin e Shtjefen Jak Kurtit” citohet: “mbas fjalës se fundit u krye ekzekutimi me pushkatim dhe mbasi u konstatua nga mjeku Asim Ylli se kishte vdekur, u veprua sipas autorizimit perkates duke ju dhene rezultati Dr. Asim [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Laçi merr fitoren e parë, Starova: Jam i kënaqur me skuadrën.

Laçi arriti të merrte fitoren e parë në kampionat duke mundur Partizanin me rezultatin 1-0. Në një prononcim për “Supersport”, Starova u shpreh se ka mbetur i kënaqur me skuadrën e tij dhe fitoren. “Ndjesia e parë ishte që morëm 3 pikët e para dhe ishte një ndeshje me nivel të lartë. Dy skuadrat ishin vendosur mirë dhe shpërdoruam shumë e kur humbet, duket se nuk është [ Lexo më shumë...]

0 Comments