Telegrafikisht

“DO T´FLAS” – Interpreton RESHAT ARBANA

Me këto vargje nga Besnik Palnikaj, i madhi Reshat Arbana ngre zërin për padrejtësitë që i janë bërë këtij populli; një leksion për të gjithë ne.

Dëgjojeni dhe SHPËRNDAJENI.

Diku vidhet ari, diku grabitet banka.
Diku kapet shteti, i lidhur me banda.
Horri bëhet mbret, që dje s´kish as brekë.
E kur i qan hallin, jasht dere të qet’.
Diku kërkohen lekë, për një firmë a vulë.
Një zyrë pa dritare, që vjen era shurrë.
Si mund të bëhet shteti, veç duke vjedh’,
Kur hajduti vjedh ditën nëpër diell…

Publicitet

kontakt : kurbinalbania@hotmail.com

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: