Humbje e dytë radhazi, Laçi nuk ja del ndaj Kukësit

Kukësi doli me 3 pikë nga ndeshja me Laçin në “Elbasan Arena”, teksa mposhti kurbinasit me rezultatin e ngushtë 0-1, falë një goli të brazilianit Uilliam Kordeiro Melo. Ndeshja ishte shumë e vakët dhe pa shumë raste. Në fillim, iniciativën e patën të besuarit e Mërgjyshit, që me disa kombinime të bukura por edhe meVazhdoni leximin “Humbje e dytë radhazi, Laçi nuk ja del ndaj Kukësit”

Mid’hat Frashëri, edukimi i shqiptarëve nëpërmjet publicistikës së tij

  Njëri nga kontributet më të spikatura të Mid’hat Frashërit (Lumo Skëndo) (1880-1949), ishte edukimi i shqiptarëve nëpërmjet publicistikës së tij, sidomos përmes faqeve të revistës së themeluar prej tij “Diturija” dhe jo vetëm. Po përcjell disa nga postulate e mendimit të tij. 1. “Nderi dhe madhëria e çdo shqiptari varetë nga nderi dhe madhërijaVazhdoni leximin “Mid’hat Frashëri, edukimi i shqiptarëve nëpërmjet publicistikës së tij”

Laçi për titull, rikthen krizën te Tirana e Ze Marias

Kthehet kriza në radhët e Tiranës pas një humbje në shtëpi me shifrat 1-0 dhe duke bërë që të kthehen edhe zërat për largimin e Ze Marias. Bardheblutë kanë zhgënjyer në shtëpi përballë Laçit që u tregua mjaft kërkues e cinik gjatë ndeshjes për të marrë tri pikë shumë të rëndësishme për vazhdimësinë e mëtejshmeVazhdoni leximin “Laçi për titull, rikthen krizën te Tirana e Ze Marias”

Mërgjyshi: Laçi i pamposhtur nuk është një surprizë!

Trajneri i Laçit, Artan Mërgjyshi tha për mikrofonin e “RTSH Sport” se Laçi duhet të konsiderohet si një nga forcat e kampionatit dhe fakti se janë të pamposhtur nuk është një surprizë: “Ky kampionat është shumë i barabartë dhe në futboll janë të tria rezultatet. Gjithsesi ne jemi të lumtur që nuk jemi mposhtur akomaVazhdoni leximin “Mërgjyshi: Laçi i pamposhtur nuk është një surprizë!”

Laçi vazhdon të jetë i pathyeshëm, mund dhe parakalon Flamurtarin

Mbyllet gjithçka në Laç, aty ku vendasit i janë falur golit të Eglentin Gjonit të shënuar në minutën e 59-të. Një ndeshje me raste nga të dyja anët, por në fund ishin bardhezinjtë ata që festuan dhe tanimë shkojnë në kuotën e 13 pikëve. PJESA E PARË – Në Laç nuk pati gola në 45 minutatVazhdoni leximin “Laçi vazhdon të jetë i pathyeshëm, mund dhe parakalon Flamurtarin”