Panairi i tretë i prodhimeve të Kurbinit

panairi-kurbin

Panair ne Kurbin për promovim të produkteve  blegtorale, frutave bio autoktonë, mjaltë, ushqime dhe gatime brumi dhe embëlsira nga prodhues kurbinas. Por edhe produkte artizanale, veshje tradicionale, e libra nga autorë vendas. Një veprimtari mbresëlënëse, me mjaft vizitorë, që kane shijuar gatimet tradicionale.

Pas vizitave ne stendat e Panairit lokal, aktiviteti ka vijuar ne prani te fermereve te perzgjedhur vendore dhe biznesmeneve kurbinas me temën: Si të promovojmë dhe zhvillojmë traditat dhe produktet vendore. Disa fermerë dhe biznesmene ngriten dhe problemet nga skema e përfitimeve, gjithashtu drejtues të projektit “Bashkitë për në Europë”, kanë kërkuar mbeshtetjen nga BE per zhvillimin agrobujqësor rural. / rtsh.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: