Laçi e Partizani ndajnë pikët, miqtë pretendojnë për një penallti të mohuar

Laçi dhe Partizani kanë ndarë nga një pikë në ndeshjen e sotme mes tyre, duke vazhduar të qëndrojnë në grupin e skuadrave pretendente për pjesën e sipërme të klasifikimit. Një ndeshje e barabartë për rastet e krijuar nga ekipet, por që mund të kishte pasur një fat krejtësisht ndryshe nëse gjyqtari Beqiri do të kishteVazhdoni leximin “Laçi e Partizani ndajnë pikët, miqtë pretendojnë për një penallti të mohuar”

Panairi i tretë i prodhimeve të Kurbinit

Panair ne Kurbin për promovim të produkteve  blegtorale, frutave bio autoktonë, mjaltë, ushqime dhe gatime brumi dhe embëlsira nga prodhues kurbinas. Por edhe produkte artizanale, veshje tradicionale, e libra nga autorë vendas. Një veprimtari mbresëlënëse, me mjaft vizitorë, që kane shijuar gatimet tradicionale. Pas vizitave ne stendat e Panairit lokal, aktiviteti ka vijuar ne praniVazhdoni leximin “Panairi i tretë i prodhimeve të Kurbinit”