Gjendje e jashtëzakonshme në Greqi, 76 numri i të vdekurve, mes tyre dhe fëmijë

Greqia shpall gjendjen e jashtëzkonshme. Si pasojë e zjarrit të rënë në pyjet pranë kryeqytetit të Athinës, kanë humbur jetën 76 persona deri tani e 300 të plagosur. Me dhjetëra shtëpi janë djegur, ndërsa shumë shumë të tjera rrezikojnë të përfshihen nga flakët në një kohë kur zjarri nuk është vënë ende nën kontroll. Qeveria greke ka kërkuarVazhdoni leximin “Gjendje e jashtëzakonshme në Greqi, 76 numri i të vdekurve, mes tyre dhe fëmijë”

Nga finalja e Kupës, te Anorthosis dhe Molde: Flet kapiteni i Laçit Gentian Selmani

Laçi është kthyer në një klub mundësish. Gentian Selmani, portieri 20-vjeçar, ka mbyllur sezonin e tretë me bardhezinjtë, ndërkohë që në një moshë të re i është besuar edhe shiriti i kapitenit. Kurbinasit kanë besuar tek ai dhe padyshim që ua ka shpërblyer me paraqitjet e tij. Në përballjet kundër Anorthosis ishte në lartësinë eVazhdoni leximin “Nga finalja e Kupës, te Anorthosis dhe Molde: Flet kapiteni i Laçit Gentian Selmani”

Laçi-Molde, dueli i filozofive të njëjta / Davidi perballë Goliathit

Laçi kaloi me shumë meritë ekipin e Anorthosist në turin e parë të Europa Leagues. E priste ndonjë? Askush, as presidenti i kurbinasve, Pashk Laska. Skuadra laçiane realizoi një mrekulli dhe tenton ta bëjë sërish në turin e dytë të Europa Leagues. Shorti nuk u tregua aspak dashamirës me skuadrën e Besnik Prengës, pasi iVazhdoni leximin “Laçi-Molde, dueli i filozofive të njëjta / Davidi perballë Goliathit”

E duan Mançesteri dhe Juventusi, kush është gjiganti që “kërcënon” Laçin

  Molde të enjten e 26 korrikut do të presë Laçin në shtëpi. Luhet turi i dytë në Europa League dhe norvegjezët duan të kalojnë më tej dhe janë favoritët. Por edhe Anorthosis mendohej se do kalonte lehtë më tej, gjë që nuk ndodhi, ndaj edhe duhet bërë një vlerësim sa i drejtë i ndeshjes.Vazhdoni leximin “E duan Mançesteri dhe Juventusi, kush është gjiganti që “kërcënon” Laçin”

Çfarë goditjeje Laçi, merr ekspertin e Skënderbeut!

Oreksi vjen duke ngrënë dhe Laçi pasi ka eliminuar bujshëm Anorthosisin qipriot, tashmë ëndërron të befasojë edhe norvegjezët e Moldes. Një skuadër mjaft cilësore edhe mbi të gjithë në kulmin e sezonit Molde, ndaj me të drejtë niset favorite e madhe, por ashtu dukej edhe Anorthosis. Tashmë Laçi ka fituar besim të madh në forcënVazhdoni leximin “Çfarë goditjeje Laçi, merr ekspertin e Skënderbeut!”