Hidhet shorti i Kategorisë Superiore, java e parë fillon me supersfida

shorti.jpg

Në ambientet e FSHF-së është hedhur shorti për kalendarin e Kategorisë Superiore 2018-19. Pas një viti mungesë, sezonin e ardhshm do të rikthehet edhe derbi i kryeqytetit dhe shorti ka vendosur që derbi i parë të luhet në javën e gjashtë. Këtë sezon, Kategoria Superiore do të nisë në datën 19 gusht, ndërkohë që finalja e Superkupës së Shqipërisë do të luhet në datën 12 gusht mes Skënderbeut dhe Laçit. Skënderbeu do ta nisë mbrojtjen e titullit kampion ndaj skuadrës së Partizanit ndërkohë që në javën e parë Kukësi luan ndaj Laçit. Tirana që rikthehet pas një viti gjen si kundërshtar Kamzën ndërkohë që Flamurtari do të përballet me Teutën në Durrës, ndërsa  Kastrioti debuton në Superiore ndaj Luftëtarit në transfertë. /Erjon Allaraj-Vipsport.al/

JAVA 1:

Tirana-Kamza

Teuta-Flamurtari

Kukësi-Laçi

Luftëtari-Kastrioti

Skënderbeu-Partizani

JAVA 2

Kamza-Partizani

Kastrioti-Skënderbeu

Laçi-Luftëtari

Flamurtari-Kukësi

Tirana-Teuta

JAVA 3

Teuta-Kamza

Kukësi- Tirana

Luftëtari-Flamurtari

Skënderbeu-Laçi

Partizani -Kastrioti

JAVA 4

Kamza-Kastrioti

Laçi- Partizani

Flamurtari-Skënderbeu

Tirana -Luftëtari

Teuta-Kukësi

JAVA 5

Kukësi-Kamza

Luftëtari-Teuta

Skënderbeu- Tirana

Partizani -Flamurtari

Kastrioti-Laçi

JAVA 6

Kamza-Laçi

Flamurtari-Kastrioti

Tirana – Partizani

Teuta-Skënderbeu

Kukësi-Luftëtari

JAVA 7

Luftëtari-Kamza

Skënderbeu-Kukësi

Partizani -Teuta

Kastrioti- Tirana

Laçi-Flamurtari

JAVA 8

Kamza-Flamurtari

Tirana -Laçi

Teuta-Kastrioti

Kukësi- Partizani

Luftëtari-Skënderbeu

JAVA 9

Skënderbeu-Kamza

Partizani-Luftëtari

Kastrioti-Kukësi

Laçi-Teuta

Flamurtari- Tirana

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: