Ish-futbollisti i Bajernit ndëshkon Laçin, kurbinasit mposhten me përmbysje në Qipro

Laçi i është afruar shumë mrekullisë sot në ndeshjen e Ligës së Europës përballë Anorthosis. Ndonëse ka vuajtur në mbrojtje për pjesën më të madhe të takimit, ekipi kurbinas iu afrua shumë një rezultati surprizë, pasi 8 minuta shpërqendrim i kushtuan përmbysjen nga 1-0 për të, në 2-1 për vendasit. Ndaj qipriotëve, ishte e qartëVazhdoni leximin “Ish-futbollisti i Bajernit ndëshkon Laçin, kurbinasit mposhten me përmbysje në Qipro”

Unaza prej ari e At Shtjefën Gjeçovit, s’e shiti për qindra “napolana”

Në përvjetorin e lindjes së fratit Shtjefën Gjeçovi ia vlen të kujtosh sesi ky misionar i dijes mblidhte jo vetëm Kanunin e maleve tona, apo shkruante drama historike për mesjetën shqiptare, por gjurmonte dhe shpëtonte pasuritë arkeologjike të nëntokës sonë. Ja rrëfimi i At Shtjefën Gjeçovit në vitin 1900 sesi e shpëtoi këtë unazë ariVazhdoni leximin “Unaza prej ari e At Shtjefën Gjeçovit, s’e shiti për qindra “napolana””