Telegrafikisht

09/07/2018

Laçi e nis me vuajtje transfertën, Europa është dy ditë larg

Ndryshe nga Kukësi dhe Partizani që ndeshjet e para i kanë n shtëpi, Laçi do të duhet të udhëtojë në transfertë qipriote në ndeshjen e vajtjes e më pas të presë në Laç kundërshtarin. Duke menduar për financat e klubit, drejtuesit kurbinas kanë zgjedhur një transport ekonomik për të udhëtuar drejt Qipros, duke qenë se nuk do të përdoret çarter apo avion linje, por [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Laçi hyn frikshëm në merkato, firmos me 2 futbollistë kroatë

Skuadra e Laçit arriti një kualifikim të madh për në Europë gjatë sezonit të kaluar, duke qenë se ishte një ekip me lojtarë të rinj në përbërje. Në turin e parë të Ligës së Eruopës, kurbinasit do të përballlen me qipriotët e Anorthosisit. Në kuadër të përgatitjeve për Europën dhe sezonin e ri, Laçi ka arritur të sigurojë shërbimet e dy futbollistëve kroatë, të [ Lexo më shumë...]

0 Comments