Dëme serioze nga tërmeti në Kurbin

231CDF54-DA24-4AAC-A8ED-402D4CE5546B-447x335

Disa banesa kanë pësuar dëmtime serioze nga lëkundjet e tërmetit. Situata paraqitet mjaft problematike në disa shtëpi banimi në malësinë e Kurbinit, për rrjedhojë pasojat duket se janë  serioze. Faktet dhe provat janë dëshmi e qartë nga pasojat që sollën lëkundjet e tërmetit.

85 vjeçari Ndue Gega nga fshati Selitë në malësinë e Kurbinit tregon se dëmet në banesën e tij janë të mëdha. Ai tregon se duhet të qëndrojë në kasollen e bagëtive, pasi është e pamundur të qëndrojë më në shtëpinë e rrënuar nga dëmet e shkaktuara.

Të njëjtin fat ka dhe në banesën e Valentin Markut, nga të cilat dëmet janë të konsiderueshme. Banorët  apelojnë institucioneve për ndihmë nga kjo situatë e krijuar pas lëkundjeve të tërmetit.

Ahmet Zani

08DB4712-7E63-4E8A-9126-AA45BEED0095-447x335

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: