Gjermania skualifikohet me turp, kualifikohet Suedia dhe Meksika!

36277458_2304047809611053_4355591974858784768_n

Gjermania i ka dhënë fund Kupës së Botës në mënyrën më të turpshme, duke u mundur nga Korea me rezultatin 2-0. Ky rezultat, përveçse e ka eliminuar Gjermanin, e ka renditur edhe në vendin e fundit të grupit F.Golat e fitores për Korean, u shënuan vetëm në minutat shtesë, ku në të 94-ën ka shënuar Guon ndërkohë që në të 96-tën ka shënuar Son. Kjo humbje, ka eliminuar me turp Gjermaninë, duke qenë se me një fitore minimale, Gjermania do të kalonte turin. /Erjon Allaraj-Vipsport.al/

Rezultati LIVE:

Koreja e Jugut-Gjermani 2-0
Shënues: 94’Guon, 96’Son

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: