Europa League, hidhet shorti. Kundërshtar i vështirë për Laçin

22046034_10156488412298475_61416590802505608_n

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Europës për turin e parë eliminator, aty ku bëjnë pjesë Partizani, Laçi dhe Luftëtari. Tre skuadrat nga Kategoria Superiore, kanë njohur sot kundërshtarët me të cilët do të ndeshen në turin e parë të këtij kompeticioni.

Kështu, goglat kanë vendosur që kundërshtari i parë i Partizanit të jetë skuadra e Mariborit nga Sllovenia Ndeshja e parë do të luhet në Shqipëri më 12 korrik, ndërkohë që pas një jave luhet ndeshja e kthimit në Maribor më 19 korrik. /Vipsport.al/

Luftëtari do të ketë në fazë të parë një kundërshtar relativisht të lehtë, duke qenë se do të përballet me Ventspils e Letonisë. Ndeshja e parë do të luhet në Letoni, ndërkohë që më 19 korrik në Shqipëri.

Kundërshtari i Laçit në turin e parë eliminator do të jetë Anorthosis nga Qiproja, një kundërshtar relativisht i vështirë, duke qenë se është e dyta me koeficientin më të lartë. Kurbinasit do ta luajnë ndeshjen e parë në transfertë.

/Vipsport.al/

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: