Statistika dhe kuriozitete. Njihuni me kundërshtarin e Laçit

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti i Ligës së Europës, ku goglat vendosën që Laçi të përballet me qipriotit e Anorthosis Famagustës. Kundërshtarët e Laçit, e kanë mbyllur kampionatin në vendin e tretë këtë sezon dhe në fakt, nuk është një kundërshtar fort i mirë për kurbinasit, duke qenë se qipriotët kanë bërë historiVazhdoni leximin “Statistika dhe kuriozitete. Njihuni me kundërshtarin e Laçit”

Europa League, hidhet shorti. Kundërshtar i vështirë për Laçin

Në Nion të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Europës për turin e parë eliminator, aty ku bëjnë pjesë Partizani, Laçi dhe Luftëtari. Tre skuadrat nga Kategoria Superiore, kanë njohur sot kundërshtarët me të cilët do të ndeshen në turin e parë të këtij kompeticioni. Kështu, goglat kanë vendosur që kundërshtari i parë iVazhdoni leximin “Europa League, hidhet shorti. Kundërshtar i vështirë për Laçin”