Laçi nuk fal as ndaj Teutës, 4 gola për të siguruar vendin e katërt në renditje

22046034_10156488412298475_61416590802505608_n

Laçi arriti një fitore të thellë 4-2 ndaj Teutës, dhe me këtë tre pikësh arriti të siguronte vendin e katërt në renditje, pozicion ky që e kualifikon direkt ne kupat e Europes pavarsisht si do perfundojë ndeshja e kupës.

Teuta luajti këtë sfidë më shumë për statistikë, pasi e kishte siguruar mbijetesën 2 javë para përfundimit të kampionatit.

 

 

Laçi-Teuta 4-2

Gol: Rexhinaldo 6′, Jonuzi 65′ , Uzuni 77′, 84. / Peqini 55′, Hila 85′

 

KOMENTI LIVE

Mbyllet sfida.  Laçi-Teuta 4-2

 

85′ GOOOL Hila ngushton shifrat për durrsakët.

84′ GOOOL Uzini shënon të dytin personal, dhe të katërtin për Lacin.

77′ GOOOL Uzuni shënon edhe të tretin për kurbinasit.

65′ GOOOL Jonuzi ka realizuar golin e dytë për vendasit.

60′ Rexhinaldo shënon, por arbitri anulon golin për pozicion jashtë loje.

55’ GOOOL Peqini barazon shifrat në Laç, pas një aksioni të bukur të durrsakëve.

46′ Nis pjesa e dytë.

Mbyllet pjesa e parë. Laçi-Teuta 1-0

29′ Hila ndëshkohet me karton të verdhë.

18’ Bilali godet nga jashtë zonë me një gjuajtje të fortë, por topi devijohet në goditje këndi.

7’ GOOOL Rexhinaldo kalon në avantazh Laçin, pas një goli të bukur me kokë.

1′ Nis takimi.

 

FORMACIONET

Laçi: Selmani, Fangaj. Gjoni, Lulaj, Sefgjini, Kallaku, Jonuzi, Eskerda, Uzuni, Nika, Rexhinaldo. Trajner: Gentian Mezani.

Teuta: Kastrati, Beqja, Bilali, Hrkaç, Shkalla, Hakaj, Hila, Bilali, Kruja, Vila, Peqini. Trajner: Gentian Begeja

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: