Telegrafikisht

19/05/2018

Zëri i Amerikës: INTERVISTË ME HISTORIANIN DR. ATHANAS GEGAJ

    (Me rastin e 500-vjetorit te vdekjes se Skenderbeu – Kjo intervistë u transmetua nga Zëri  i Amerikës  më 18 e 19 Janar të vitit 1968)        Zoti Gegaj,kur Fan Noli shkroi librin e tij mbi Skënderbeun më 1949, ai tha se vepra juaj frëngjisht mbi Skënderbenë ishte më e mbaruara qe kishte parë dritën gjer në vitin 1949,si nga forma,nga lënda dhe nga baza [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Pas fitores së Laçit ndaj Kamzes ringjallen dhe shpresat e Vllaznisë për mbijetesë

Ekipi i Vllaznisë ka arritur të fitojë ndaj Kukësit me rezultatin 2-1, në një takim mjaft delikat për shkodranët. Duke parë edhe fitoren e Laçit ndaj Kamzës, tashmë shpresat e Vllaznisë për mbijetesë tashmë janë rritur më tepër. Në një intervistë për “RTSH Sport”, trajneri i shkodranëve, Kraja është shprehur se besimi është shtuar pas triumfit ndaj Kukësit, [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Ndeshje spektakli në Kamëz, Xhixha i jep fitoren Laçit në minutën e fundit.

Mbyllet Kamza-Laçi me fitoren e kurbinasve, 1-2. Një ndeshje dramatike, ku Kamza arriti të barazonte 5 minuta para fundit, por Xhixha i ka dhënë fitoren skuadrës së Mezanit 1 minutë para fundit të kohës së rregullt. Rexhinaldo realizoi golin e parë në minutën e parë. Kamza kompromenton pozitat e qëndrimit në elitë dhe duhet të fitojë patjetër në ndeshjen e fundit me [ Lexo më shumë...]

0 Comments