Telegrafikisht

09/05/2018

Keni fukarallëk, por përdorni smartfona…Keni mendje, por nuk e vrisni…

Nga Edison Ypi Keni fukarallëk, por përdorni smartfona. Keni ankesa, por në Prokurori nuk shkoni. Keni biznese, por nuk paguani taksa. Keni dëshirë të qeveriseni, por votën e shisni. Keni shpirt, por ua mposht instinkti i kopesë. Keni fantazi, por e përdorni për dallavere. Keni dashuri për femrat, por nuk i respektoni. Keni njerëz të ndershëm, por pak. Keni njerëz të famshëm, [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Flamurtari dhe Laçi ndajnë nga një pikë, vlonjatët protesta për një penallti

Është mbyllur me rrjeta të paprekura ndeshja mes Flamurtarit dhe Laçit e luajtur në stadiumin “Elbasan Arena”. Megjithëse rezultati ishte 0-0, nuk kanë munguar aksionet dhe sulmet e rrezikshme nga të dyja skuadrat, me Flamurtarin që e ka kërkuar më shumë fitoren, duke pretenduar edhe 2 herë për penallti. Me këtë barazim, Flamurtari mbetet në vendin e 6 me 45 pikë, dy më pak [ Lexo më shumë...]

0 Comments