Të mposhtësh sëmundjet pa ilaçe, Hetem Ramadani: Të gjithë kemi mundësi të jetojmë 140 vjet

Hetem Ramadani është njeriu që ka bërë kapërcime të mëdha në jetë. Ka shënuar arritje rekord në fushën e biznesit, ka ndryshuar tërësisht stilin e jetës dhe regjimin, ka mundur të vetëshërohet dhe të shërojë, duke përjashtuar çdolloj mjeti të mjekësisë konvencionale, është i pari që ka përcjellë në Shqipëri dhe Kosovë meditimin transhendental, dukeVazhdoni leximin “Të mposhtësh sëmundjet pa ilaçe, Hetem Ramadani: Të gjithë kemi mundësi të jetojmë 140 vjet”

Vazhdon masakra mjedisore ne lumin Mat

Ndonëse e ndaluar me ligj, këto kamionë vijojnë të marrin inerte nga shtrati i lumit Mat, në zonën e Milotit. Këto pamje janë xhiruar nga banorë të zonës të shtunën. Një kamion transporton i pashqetësuar inertet në rrugën kombëtare Milot – Lezhe, duke kaluar në rreth –rrotullimin e Milotit ku thuajse gjithmonë qëndron një patrulleVazhdoni leximin “Vazhdon masakra mjedisore ne lumin Mat”

Deputetë, kryebashkiakë e protestues, 23 të hetuar për protestën në Milot.

Policia e Kurbinit ka vendosur që të marrë nën hetim 23 persona, deputetë, kryebashkiakë dhe protestues, të cilët morën pjesë në mosbindjen civile të opozitës. Siç njofton Policia e Kurbinit, mes të proceduarve është Flamur Noka, Voltana Ademi, Bashkim Shehu, Besnik Duzha, si dhe deputetë e bashkiakë të tjerë. Njoftimi i Policisë së Kurbinit: NëVazhdoni leximin “Deputetë, kryebashkiakë e protestues, 23 të hetuar për protestën në Milot.”

Partizani merr hak ! Laçi zhgenjen

Vazhdon seria e rezultateve pozitive për Partizanin. “Demat e Kuq” kanë bindur në transfertë teksa kanë mposhtur Laçin me rezultatin 0-3, duke u konsoliduar kështu në vendin e tretë. Kjo ishte fitorja e parë e të kuqve ndaj Laçit. Kardozo, Abdurahimi dhe Progni ishin autorët e golave për skuadrën e Dalipit, e cila e dominoiVazhdoni leximin “Partizani merr hak ! Laçi zhgenjen”