TREGTARET TEK KISHA E SHEN NDOUT NE SHENJESTREN E POLICISE

Tregtaret ambulant që operojnë në ambjentet përreth Kishës së Shna Ndout në qytetin e Laçit, janë vënë në shenjestren e policisë.Prej disa ditesh policia Bashkiake sëbashku me atë të rendit, janë vendosur në hyrje të kishes, duke mos i lejuar tregtaret që të vijojnë aktivitetin e tyre të përditshem.Ky veprim është kundërshtuar ashpër nga tregtaretVazhdoni leximin “TREGTARET TEK KISHA E SHEN NDOUT NE SHENJESTREN E POLICISE”

Piskama e nënave në kampin e internimit në Tepelenë

  Ditën tjetër në oborr nuk kishte fëmijë. Kishin mbetur veç cinglat e Ndrekës të hedhura shkujdesur diku në qoshen pranë derës. I kishte lënë aty, kur po hidhte  hapat e fundit me këmbët e tij… Nga Luljeta Progni Ndreka kishte kullufitur me një frymë rracionin e bullgurit dhe kishte dalë në oborr për tëVazhdoni leximin “Piskama e nënave në kampin e internimit në Tepelenë”

Tensione në Milot/ Policia me megafon: Shpërndahuni, tubim i paligjshëm; Protestuesit: Mos na provokoni!

Tensione mes policisë dhe protestuesve vetëm pak minuta pas bllokimit të kryqëzimit të Milotit, ora 09:45 e paradites së sotme. Policia  bëri thirrje të shpërndahen duke u kujtuar se bllokimi i rrugës dhe pjesmarrja në tubimin e paligjshëm është vepër penale. Me megafon, policia iu drejtua protestuesve: “Lejoni lëvizjen e lirë të shtetasve dhe të automjeteve.Vazhdoni leximin “Tensione në Milot/ Policia me megafon: Shpërndahuni, tubim i paligjshëm; Protestuesit: Mos na provokoni!”