Telegrafikisht

25/03/2018

Milot/ Kodra rrezikon të bie nga erozioni, banorët në panik

Erozioni po bën kërdinë në disa banesa në lagjen Mal Milot, ndërsa banorët janë të shqetësuar nga kjo situatë. Reshjet e këtij sezoni dimëror, duket se kanë sjellë mjaft probleme në disa familje në kodrën e qytetit të Milotit, përbri përroit aty ku dhe pritat malore janë shkatërruar prej disa vitesh. Janë me dhjetëra familje që kanë kërkuar ndihmën e institucioneve, [ Lexo më shumë...]

0 Comments