Era e fortë rrëzon një kamion në aksin Lezhë-Milot.

345312

Era e fortë dhe moti i keq kanë rrëzuar një kamion në aksin Lezhë-Milot.

Kamioni është rrëzuar dhe ka dalë nga rruga siç shihet në foto .

Këto pamje janë të rralla, pasi nuk ka ndodhur më parë që në vendin tonë era e fortë të arrijë të rrëzojë një kamion.

Nuk dihet nëse automjeti ka qenë në lëvizje apo jo.

Moti i keq që ka përfshirë vendin prej disa ditësh ka shkaktuar probleme në disa qytete. Në Mirditë, reshjet e shiut kanë shkaktuar rrëshqitje masive dheu dhe dëmtime të disa banesave.

Në Shkodër, gjendja vijon të jetë alarmante për shkak të përmbytjeve, ndërkohë që portat e hidrocentralit rrezikojnë të hapen, pasi kuotat e ujit po arrijnë nivele maksimale.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: