Këndi i humorit

kendihumoritt221-2

 

Në një autobus mbushur plotë me politikanë, kishte qëlluar një pijanec i cili për një moment filloi të bërtasë:
-“Këta që janë ulur përpara janë kriminelë, ata prapa injorantë e këta në mes janë hajna!”
Shoferi i autobusit u tërbua fare dhe për një çast e frenoi vrullshëm autobusin:
-“Pa thuaje edhe njëherë ti pijanec i ndyrë kush janë hajna, kush kriminelë e kush injorantë?!”
-” E, tani nuk po i bie më në fije, kur e frenove autobusin krejt mi ke përzie!”

 

Një fqinj i troket në derë Hasanit:

-Qeni yt e kafshoi vjehrrën time!

Hasani alarmohet dhe i kërkon falje fqinjit dhe i thotë:

-Me sa duket ju po kërkoni dëmshpërblimin, kini plotësisht të drejtë!

Fqinji i përgjigjet me qetësi, duke buzëqeshur:

-Absolutisht jo! Vetëm desha t’ju them se unë dua ta blej qenin tënd!

 

-A do të më kujtosh mua pas një viti?

-Po!

-A do të më kujtosh mua pas një muaji?

-Po!

-A do të më kujtosh mua pas një sekonde?

-Po!

Tak-tak.

-Kush është prapa derës?

-Domethënë, ti më harrove mua tashmë!!!

 

 

Një burrë ulet në një restorant dhe fillon të qajë.

Kamarieri vjen dhe e pyet pse po qan.

Burri përgjigjet: “Gruaja ime më tha se ajo nuk do të flasë me mua një muaj.”

Kamarieri është shumë i shqetësuar: “Oh, po kjo është një gjë shumë e tmerrëshme!”

Burri ia kthen: “Po!!! (Dënes). Sot mbaron muaji!”

 

Një sportelist kinemaje pyet një kliente bionde:

-Ju lutem, më tregoni, është e treta herë që blini biletë këto 10 minutat e fundit, pse të duhet prapë një biletë tjetër?

Biondja i përgjigjet:

-Zotëri, unë i blej biletat tek ju, por një djalosh tek dera e kinemasë m’i gris të gjitha!

 

Një djalosh takon një kalimtar dhe e pyet:

-Zotëri, ju lutem, keni parë ndonjë polic këndej rroull?

Kalimtari i përgjigjet:

-Jo, në gjithë këtë zonë, nuk më ka zënë syri asnjë polic.

Djaloshi i thotë:

-Shumë mirë, zotëri, tani më jep mua kuletën tënde, orën tënde dhe laptopin tënd!

 

Intervistë pune në një psikiatri:

-Pra, ju jeni i interesuar të punoni me ne. Ju lutem, cila është përvoja juaj në punën me njerëzit e turbulluar mendërisht?

-Unë kam 5 vjet që jam në Facebook.

-Shumë mirë, ju pranoheni në punë menjëherë.

 

 

Xeni shkon tek berberi. Berberi i kërkon atij të mbajë një top pingpongu në gojë, në mënyrë që ta ketë më të lehtë t’ia rruajë faqet.

Por Xenit i duket e habitshme dhe e pyet berberin:

-Po në qoftë se unë e kapërdij topin e pingpongut?

Berberi i përgjigjet Xenit:

-Nuk është problem, zotëri, ti do ta sjellësh topin e pingpongut nesër si të gjithë të tjerët!

 

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: