Telegrafikisht

21/03/2018

Fëmijët me sindromën down, të harruar nga shteti, nga 3 mijë raste vetëm 700 trajtohen

  Këtë vit  nuk pati pothuaj asnjë marshim, asnjë aktivitet publik sensibilizues dhe asnjë angazhim për të përmirësuar jetën e personave apo familjeve me sindromën down. Një seancë dëgjimore në komisionin parlamentar të shendetësisë ishte e vetmja mënyrë për të dëgjuar shqetësimet e kësaj kategorie; që këtë vit më shumë se kurdo herë tjetër e vënë theksin [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Këndi i humorit

  Në një autobus mbushur plotë me politikanë, kishte qëlluar një pijanec i cili për një moment filloi të bërtasë: -“Këta që janë ulur përpara janë kriminelë, ata prapa injorantë e këta në mes janë hajna!” Shoferi i autobusit u tërbua fare dhe për një çast e frenoi vrullshëm autobusin: -“Pa thuaje edhe njëherë ti pijanec i ndyrë kush janë hajna, kush [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Hidhet shorti.Përcaktohen qiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë.

Skënderbeu-Flamurtari dhe Laçi-Kukësi janë këto dy çiftet gjysmëfinaliste të Kupës së Shqipërisë. Në zyrat e Federatës Shqiptare të futbollit u hodh shorti i 1/2-ave që përcaktoi dy përballje shumë interesante dhe shumë të rivalizuara gjatë këtyre viteve të fundit në futbollin shqiptar. Skënderbeu dhe Laçi do t’i luajnë në shtëpi ndeshjet e para të cilat do të [ Lexo më shumë...]

0 Comments