Si i grabitën komunistët bibliotekat e tre Firmëtarëve të Pavarësisë Nosi, Frashëri, Kruja

Të panumërta format e dhunës që diktatura komuniste përdorte ndaj shqiptarëve. Vrasje, burgosje, internime… dhe një izolim e varfëri totale për të gjithë. Një ndër këto forma ishte edhe grabitja: sekuestrime pasurie, tokash, shtëpish, por edhe librash. Me instalimin e diktaturës së proletariatit, qeveritarët nxituan të grabisnin ç’të mundnin, sidomos atyre që u konsideruan “tradhtarë”Vazhdoni leximin “Si i grabitën komunistët bibliotekat e tre Firmëtarëve të Pavarësisë Nosi, Frashëri, Kruja”

Laçi-Kamza/ Rexhinaldo dyfishon shifrat, thyhet Kamza

Laçi merr fitoren e radhës duke konsoliduar pozitat e tij në kreun e renditjes, ku mban vendin e tretë. Priti në shtëpi Kamzën, ndaj së cilës kishte edhe një “hak” për të marrë nga faza e parë, ku u mund në këtë stradium nga skuadra e trajnerit Ndreu. Trajneri Mezani ka bërë disa ndryshime, kuVazhdoni leximin “Laçi-Kamza/ Rexhinaldo dyfishon shifrat, thyhet Kamza”