Telegrafikisht

14/03/2018

Raporti: Këto janë qytetet më ‘dembele’ në Shqipëri

Durrësi është qarku me pjesëmarrjen me të ulët në forcën e punës, çka do të thotë se popullsia mbi 15 vjeç e lart nuk dëshiron të punësohet në normat që përformojnë qarqet e tjera të vendit. Një raport i INSTAT në lidhje me punësimin gjeti se në qarkun bregdetar 52.9 për qind e popullsisë mbi 15 vjeç kërkon të punojë. Ky është treguesi më i ulët në rang [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Hetem Ramadani: Si të shëroheni pa ilaçe, kanceri fillon, kur mjeku të thotë “ke kancer”

Sipërmarrësi Hetem Ramadani ka rrëfyer për emisionin “Mirëmëngjes Shqipëri” formulën “magjike” se si mund të shërohesh pa medikamente mjekësore. Ai rrëfeu se një pjesë e sëmundjeve janë “shpikur” nga vetë medikamentet, duke përmendur edhe vaksinat, të cilat sipas tij janë burim i sëmundjeve kancerogjene. “Sëmundjet e njeriut janë bërë pazari i industrisë [ Lexo më shumë...]

2 Comments

Laçi përmbys Lushnjen dhe konfirmohet në vendin e tretë

Laçi ka arritur një fitore me shumë vlerë, pasi ka marrë maksimumin e pikëve në transfertën e Lushnjes . Edhe pse nuk ka qenë aspak e lehtë, pasi e gjetën veten në disavantazh. Ishte goli i Pepës që i dha të drejtën e festës vendasve, por e cila zgjati shumë pak pasi Uzuni vendosi baraspeshën që në fraksionin e parë. Në pjesën e dytë ishte sërish Myrto Uzuni, i cili [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Na bëftë mirë ballokumja! 

Nga Artan Fuga Le ta hamë ballokumen! Kemi gjyqtarë dhe prokurorë që i zgjedhin noterët dhe dhaskalët. Kemi diploma që nuk i njeh njeri përtej kufirit. Kemi edhe profesorë pa diploma fare ose politikanë që kanë marrë diploma por nuk kanë pasur asnjë shok klase. Kemi pa fund dyqane që shesin pula, kremviça dhe gjalpë në cdo cep rruge. Pa klientë! Një palë këpucë kushtojnë [ Lexo më shumë...]

0 Comments