Laçi i pafuqishem ndaj Skënderbeut, mundet thellë në Korçë

4-0.png
Skënderbeu ka marrë fitoren e radhës në fushën e tij, ku ka mundur Laçin me rezultatin e thjellë, 4-0. Dy gola nga Soue, një nga Aliti dhe një nga Krasniqi. Dy të fundit kanë shënuar golin e parë me fanellën bardhekuqe.

Laçi pëson humbjen më të thellë në kampionat dhe kjo ishte në një farë mënyre “hakmarrja” e korçarëve për humbjen  e parë që pësuan në këtë kampionat pikërisht nga kurbinasit.

Minutë pas minute

Mbyllet ndeshja 4-0.

2 minuta shtesë

84′ – GOOOOL. Krasniqi shënon edhe golin e 4-t për Skënderbeun. Sulmuesi i ri merr një pasim në qendër të zonës dhe godet fort me të djathtën. 4-0.

 

79′ – Kthehet në fushë për Skënderbeun Sabjen Lilaj pas disa javësh. Mesfushori korçar zë vendin e Gjergji Muzakës.

78′ – Goditje këndi për Skënderbeun. Topi shkon te Xhejms, i cili gjuan, por Selmani reagon bukur, duke larguar rrezikun.

76′ – Del edhe Ali Soue, i cili i lë vendin Krasniqit.

74′ – Qaqi ka shansin të shënojë golin e nderit, por gjuajtja e tij me kokë, pas harkimit nga këndi, shkon jashtë.

71′ – Ndërrimi i parë te Skënderbeu. Del Gavazaj dhe futet Suad Sahiti.

70′  – Kundërsulm i shpejtë i Skënderbeut, Gavazaj futet në zonë dhe rrëzohet, pretendon për penallti, por gjyqtari Xhaja vazhdon lojën.

 

69′ – Soue ka rastin të shënojë golin e tretë personal, por gabon gjithçka me të majtën.

63′ – Del Gjoni te Laçi, futet në fushë Jonuzi.

56′ – GOOOL. Ali Soue shënon edhe golin e tretë. Sulmuesi gjuan saktë, pas një topi të ardhur në zonë nga e djathta.

 

53′ – Muzaka tenton kombinimin me Soue, por pasimi i sulmuesit është më i fortë se duhet.

47-50′ – Laçi ushtron presion dhe kërcënon me Xhixhën, por pa mundur të shënojë.

46′ – Nis pjesa e dytë me dy ndërrime te Laçi. Zogaj zë vendin e Uzunit, kurse Xhixha të Shtubinës.

45′ – Soue, brenda zonës, gjuan me të djathtën rrafsh me tokën, pret Selmani pa problem.

41′ – Vangjeli ndëshkohet me karton të verdhë, pas ndërhyrjes ndaj Rexhinaldos.

36′ – GOOOOL. Soue dyfishon me një gjuajtje të saktë në zonë. Gol shumë i thjeshtë për sulmuesin e Skënderbeut, pas asistit të Muzakës.

 

27′ – Kundërsulm i shpejtë i Skënderbeut, por Muzaka vonon në pasim dhe humbet një rast të mirë.

26′ – Myrto Uzuni gjuan shumë bukur në zonë, Shehi reagon ne shpejtësi dhe shmang golin e barazimit.

23′ – Shënon Laçi, por më parë gjyqtari Xhaja ka akorduar një faull në dëm të portierit Shehi nga Qaqi. Goli nuk vlen.

 

21′ – Gjuan braziliani Eskerda nga distanca, por jashtë kuadratit.

19′ – Soue lirohet bukur nga e djathta dhe fut një top shumë të rrezikshëm në zonë, ndërhyn Selmani me një grushtim të bukur.

17′ – Pas një kobinimi me Muzakën, Vangjeli kroson në zonë nga e djathta, por  shumë lart për Soue.

11′ – Eskerda kroson në zonë nga një goditje dënimi, por askush nuk arrin ta devijojë topin.

4′  – GOOOOL. Aliti shënon golin e avantazhit me kokë, pas ekzekutimit të një goditjeje nga këndi nga e majta. 1-0.

 

3′ – Muzaka shmang Lulajn në të djathtë, por gabon në krosimin drejt zonës.

1′ – Nis ndeshja. Skënderbeu shkelmon topin e parë.

 

Skënderbeu-Laçi 4-0

Shënues: Aliti 4′, Soue 36′, 56′, Krasniqi 84′

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Radas, Aliti, Mici, Dita, Nimaga, Muzaka, Xhejms, Gavazaj, Soue. Trajner: I.Daja.

Laçi: Selmani, Qaqi, Fangaj, Lulaj, Sefgjini, Bardhi, Gjoni (Jonuzi 63′), Eskerda, Uzuni (Zogaj 46′), Shtubina (Xhixha 46′), Rexhinaldo. Trajner: G.Mezani.

Gjyqtarë: J.Xhaja, D.Rexha

Kartonë të verdhë: Vangjeli 41′

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: