Reshjet e dëbores do të vazhdojnë. E mërkura dita më e ftohtë me minus 12 gradë

28276658_1823519504348954_2157162101055745730_n.jpg

Reshjet e dëbores do të vazhdojnë edhe ditën e neserme , i ftohti i fillimit të javës pritet të kulmojë ditën e mërkurë. Shërbimi “Meteoalb” parashikon që temperaturat e ulëta të ndjehen më tepër në pjesën veriore dhe atë qendrore të vendit.  E mërkura dhe enjtja deri në mesditë pritet të jenë ditët më të ftohta të javës.

Vlerat e termometrit parashikohen në veri dhe verilindje të zbresin deri në -12 gradë celcius, ndërkohë në pjesën më të madhe të territorit temperatuarat do të regjistrojnë 0 gradë.

Rritja e temperaturave pritet të nisë mesditën e së enjtes dhe sipas meterologëve do të vijojë deri në fundjavë.

Reshjet e dobëta dhe rritja e temperatuarave sipas meterologëve do të bëjnë që ngricat të mos jenë problem në rrugë, duke filluar nga mëngjesi i të premtes.

 

 

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: