Ja Çfarë ju Ndodh Nëse i Zëvendësoni të Gjitha Pijet me Ujin…

uji-e1517918343928-768x417-696x378

Ne të gjithë i dimë dëmet që pijet e ndryshme (përveç ujit) që mund të na shkaktojnë, por çfarë ndodh nëse i zëvendësojmë plotësisht me të?

Chris Bailey, një bloger i njohur dhe pedagog, bëri një hulumtim njëmujor, të cilin e keni më poshtë në formë të ilustruar.

Humbet peshë më shpejt

Nxit metabolizmin duke harxhuar më shumë energji

Truri do të funksionojë më mirë

Do të hani më pak

Trupi i nxjerr toksinat më shpejt jashtë

Ul rrezikun e prekjes nga sëmundje të ndryshme

Zemra punon më mirë

Lëkura qëndron më e pastër dhe e butë

Do të kurseni shumë para

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: