Telegrafikisht

04/02/2018

Oliver Jens Schmitt: Kurrë nuk shkrova se Skënderbeu është me origjinë të pastër serbe

Në këtë intervistë të gjatë për “Milosao”, historiani i njohur tregon disa nga keqkuptimet për monografinë e tij, por edhe në mënyrë të thukët mënyrën sesi e ka parë Skënderbeun. Ai shprehet se e respekton figurën e Skënderbeut, ndërsa qëllimi ka qenë rindërtimi i figurës së heroit kombëtar të Shqiptarëve në Mesjetë. Edhe njëherë ai shpjegon motivet e luftës [ Lexo më shumë...]

0 Comments

Laçi – Teuta 0-0 -Mezani: Ky barazim është humbje.

Trajneri i Laçit, Gentjan Mezani, mendon se ekipi ka humbur mundësinë për të marrë tri pikët në duelin e sotëm përballë Teutës. Në fjalët për “Gol pas Goli”, ai tregoi edhe një defekt që po bëhet gjihtnjë e më i dukshëm për ekipin . Për barazimin e tij “Ia kemi falur pjesën e parë kundërshtarit. Ne e filluam keq dhe e përfunduam keq. Rezultati 0-0 për ne këtu [ Lexo më shumë...]

0 Comments